کره شمالی: سئول را به خاکستر تبدیل می‌کنیم | اتاق خبر
کد خبر: 327846
تاریخ انتشار: 7 فروردین 1395 - 02:12
تسنیم نوشت: کره شمالی در رزمایشی نظامی که در آن از مهمات جنگی استفاده شده بود، حمله به محل سکونت رئیس جمهور همسایه جنوبی خود را شبیه سازی کرده است.

اتاق خبر - خبرگزاری دولتی کره شمالی روز جمعه اعلام کرد گلوله‌های توپخانه به هدف‌های شبیه سازی شده از جمله کاخ ریاست جمهوری کره جنوبی (خانه آبی) و نهادهای دولتی سئول اصابت کرد.

این رزمایش در حالی اجرا شد که کره شمالی پیش از این به پارک گئون های، رئیس جمهور کره جنوبی، هشدار داده بود «پایانی شوم» در انتظارش است.

این رزمایش در اعتراض به عملیات «امریکای گانگستر و نیروهای پارگ گئون های» برگزار شده و در آن «صدها نوع مختلف» از خمپاره‌های دوربرد به کار رفته است.

کیم جونگ اون، رهبر کره شمالی دستور اجرای این رزمایش را صادر کرده بود و بر اجرای آن نظارت داشت. این خبرگزاری به نقل از کیم جونگ اون اعلام کرد: «اگر دشمن ما را به مبارزه بطلبد... حمله تلافی‌جویانه و بی‌رحمانه یگان‌های توپخانه ما سئول را به ویرانه و خاکستر تبدیل می‌کند.»

این رزمایش در واکنش به تمرین‌های نظامی مشترک امریکا و کره جنوبی موسوم به «جوجه عقاب» - که از 17 اسفند 94 آغاز شده و تا 11 اردیبهشت 95 ادامه دارد - برگزار شده است. در رزمایش جوجه عقاب بیش از 17 هزار نیروی امریکایی و 300 هزار سرباز کره‌ای حضور دارند و ناوها و هواپیماها حاضر در آن از مهمات جنگی استفاده می‌کنند.

پیونگ یانگ که این رزمایش را تحریک آمیز می‌داند، واشنگتن و سئول را به انجام حملات هسته‌ای تهدید کرده است. سئول نیز واکنش‌های کره شمالی را «مصداق بحران» توصیف کرد و متذکر شد کیم جونگ اون «در مسیر نابود کردن خود» گام بر می‌دارد.

روابط دو کره پس از جنگی سه ساله که از 1950 تا 1953 ادامه داشت، همچنان پرتنش است و دو کشور به لحاظ حقوقی در وضعیت جنگ هستند. تنش‌ها بعد از چهارمین آزمایش هسته‌ای کره شمالی در دی ماه 94 و آغاز رزمایش مشترک واشنگتن و سئول شدیدتر شده است.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید