کاهش خرید و فروش طلا در بازار | اتاق خبر
کد خبر: 32796
تاریخ انتشار: 16 آبان 1391 - 15:59

 

طی دو ماه اخیر با توجه به نوسانات قیمت طلا و سکه در بازارهای داخلی خرید و فروش و معاملات در بازار به شدت کاهش یافته و به یک سوم رسیده است.

به گزارش اتاق نیوز بهنقل از ایسنا احمد وفادار رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف تهران با بیان مطلب بالا درباره تاثیر راه‌اندازی بانک طلا در کشور با بیان این‌که پیشنهاد تاسیس چنین بانکی درحدود چند سال پیش مطرح شده است اظهار کرد: ما پیگیری‌هایی در این زمینه انجام داده‌ایم و براساس این پیشنهاد مردم طلا و سکه خود را دراختیار بانک‌ها قرار داده و در مقابل آن کارمزد دریافت می کنند.

وی ادامه داد: بانک‌ها نیز این سپرده‌ها را در اختیار تولیدکنندگان قرار داده واز این طریق می‌توان از سرمایه‌های مردم در بهبود تولید کشور استفاده کرد.

وفادار با بیان این‌که این بانک هنوز تاسیس نشده است بیان کرد:‌ ما این پیشنهاد را به بانک مرکزی ارائه کرده‌ایم ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم.

رییس اتحادیه سازندگان و فروشندگان طلا، جواهر، نقره، سکه و صراف تهران در ادامه با بیان این‌که طی ماه‌های اخیر خرید و فروش طلا به شدت کاهش یافته است گفت: متاسفانه کاهش معاملات در بازار طلا و سکه لطمه‌های زیادی را به این بازار وارد کرده که دامنه فراگیری این موضوع به بیکاری کارگران، تعطیلی کارگاه‌ها و تبدیل واحدهای صنفی به بدل فروشی شده است.

وی درباره قیمت امروز سه شنبه انواع طلا و سکه گفت: امروز قیمت سکه تمام طرح قدیم یک میلیون و 223 هزار تومان، سکه تمام طرح جدید یک میلیون و 230 هزار تومان، نیم سکه 618 هزار تومان، ربع سکه 312 هزار تومان، سکه یک گرمی 170 هزار تومان، هر گرم طلای 18 عیار 125 هزار و 300 تومان وهر مثقال طلای 17 عیار 543 هزار تومان است.

وفادار در پایان با بیان این‌که قیمت‌ها در طی روزهای اخیر نوسان زیادی را شاهد نبوده است اظهار کرد: قیمت جهانی طلا کاهش یافته و هر اونس طلا در بازارهای جهانی به 1689 دلار رسیده که خود این امر باعث کاهش قیمت طلا در بازارهای داخلی شده است.

انتهای پیام

 

مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید