نوسازی اتوبوس های شهر تهران نیازمند اعتبارات دولتی است | اتاق خبر
کد خبر: 327965
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 00:31
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران:
مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران کمبود اعتبارات و عدم پرداخت معوقات دولتی را یکی از بزرگترین چالش های سیستم اتوبوسرانی شهر تهران معرفی کرد و خواستار اجرای تعهدات مالی دولت شد.

اتاق خبر- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران کمبود اعتبارات و عدم پرداخت معوقات دولتی را یکی از بزرگترین چالش های سیستم اتوبوسرانی شهر تهران معرفی کرد و خواستار اجرای تعهدات مالی دولت شد.

پیمان سنندجی با اشاره به اینکه برخی سازمان ها و نهادها، تعهداتی در زمینه نوسازی ناوگان شهری برعهده دارند، خاطرنشان کرد: در شرایطی که امکان افزایش نرخ کرایه اتوبوس ها مقدور نشده است، انتظار می رود براساس قوانین موجود که دولت هر ساله طبق قانون، تعدادی اتوبوس را به شهرداری تحویل دهد.

وی در ادامه افزود: متاسفانه با وجود نیاز مبرم سیستم حمل ونقل شهری به اتوبوس، دولت ها از سال ۸۹ تاکنون به این تعهد قانونی خود عمل نکرده اند به طوری که  اجرا نشدن این قانون سبب  شده است بیش از  نیمی از اتوبوس های ناوگان حمل ونقل شهری به فرسودگی برسند.

سنندجی با بیان اینکه در حال حاضر از میان ۶۲۰۰ اتوبوس موجود نیمی بالای ۱۱ سال عمر دارند، گفت: متاسفانه این آمار خوشایندی برای سیستم حمل و نقل نیست چون اتوبوس هایی که حالا هفت یا هشت سال از عمر مفید آنان می گذرد به سن فرسودگی می رسند و این شرایط وضعیت ناوگان اتوبوس را به بحران رسانده است.

مدیرعامل شرکت واحد اتوبوسرانی تهران خاطرنشان کرد: ما بر اساس اعتبارات خود موظف هستیم سالیانه ۴۰۰ دستگاه را خریداری کنیم. این درحالی است که ما سالانه به ۱۰۰۰دستگاه اتوبوس نیاز داریم به طوری که در مدیریت شهری نیازمند دریافت اعتبارات دولتی هستیم که نیمی از آن را صرف نوسازی سیستم حمل و نقل  و نیمی از آن را صرف توسعه و تعداد اتوبوس ها کنیم.

وی افزود: در صورت تزریق اعتبارات دولتی ابتدا کمبود سیستم اتوبوس رانی را برطرف خواهیم کرد و سپس در راستای نوسازی اتوبوس ها گام برخواهیم داشت.

منبع: مهر 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید