افزایش ۴ برابری فروش رنو به ایران | اتاق خبر
کد خبر: 327985
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 04:25
فروش رنوی فرانسه به ایران در دو ماه نخست سال جاری میلادی با افزایش ۴برابری نسبت به مدت مشابه سال قبل مواجه شد و به ۸هزار و ۵۴۰ دستگاه رسید.

به گزارش اتاق خبر به نقل از تسنیم، شرکت خودروسازی رنوی فرانسه اعلام کرد در دومین ماه سال جاری میلادی ۵۵۴۰ دستگاه از محصولات خود را روانه بازار ایران کرده است. در مدت مشابه سال قبل فروش رنو به ایران صفر اعلام شده بود.

در ژانویه ۲۰۱۶ نیز که توافق هسته‌ای به اجرا گذاشته شد ۳ هزار دستگاه از محصولات این شرکت به ایران فروخته شده بود.

افزایش ۴ برابری فروش رنوی فرانسه به ایران

افزایش ۴ برابری فروش رنوی فرانسه به ایران

بر این اساس در مجموع طی دو ماه نخست سال جاری میلادی و پس از لغو تحریم‌ها فروش این شرکت فرانسوی به ایران نسبت به مدت مشابه سال قبل حدود ۴ برابر شده است. رنو در ژانویه و فوریه سال ۲۰۱۵ بالغ بر ۲۰۵۰ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخته بود که این رقم در مدت مشابه سال جاری به ۸۵۴۰ دستگاه رسیده است.

خودروی لوگان پرفروش‌ترین محصول این شرکت در ایران است که با نام ال۹۰ و به‌صورت سی‌کی‌دی در این کشور مونتاژ می‌شود.

بر اساس این گزارش در مجموع ۱۲ماهه سال میلادی گذشته ۵۱هزار و ۵۰۰ دستگاه از محصولات رنو به ایران صادر شده است که این رقم نسبت به سال قبل از آن رشد ۵۶درصدی داشته است. رنو در سال ۲۰۱۴ بالغ بر ۳۳هزار دستگاه محصول تولیدی خود را به ایران فروخته بود.

رنو در سال ۲۰۱۳ بالغ‌ بر ۳۹هزار و ۶۰۰ دستگاه خودرو به ایران صادر کرده بود. این شرکت در سال ۲۰۱۲ نیز ۱۰۰هزار و ۷۸۳ دستگاه از محصولات خود را به ایران فروخت.

94105

منبع: اخبار خودرو

نظرات
ADS
ADS
پربازدید