مهمترین اقدامات بهزیستی طی ۲سال | اتاق خبر
کد خبر: 328045
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 14:20
رئیس سازمان بهزیستی ضمن تشریح مهمترین اقدامات سال ۹۴ و ۹۵ گفت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مجلس آینده در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد.

اتاق خبر- رئیس سازمان بهزیستی ضمن تشریح مهمترین اقدامات سال ۹۴ و ۹۵ گفت: پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی در مجلس آینده در دستور کار نمایندگان قرار می‌گیرد.

انوشیروان محسنی بندپی در خصوص اتفاقات مهم سال گذشته افزود: تصویب قانون جامع معلولان یکی از اتفاقات مهمی بود که در سال 94 به سرانجام رسید، به طوری که این قانون در حال حاضر برای تصویب نهایی به شورای نگهبان ارسال شده است.

وی گفت: امسال با تایید شورای نگهبان این قانون اجرایی می شود و دولت نیز اعتبار ویژه ای را برای اجرایی شدن آن اختصاص خواهد داد.

به گفته محسنی بندپی، با اجرای این قانون بسیاری از مشکلات معلولان در موارد مختلف برطرف می شود.

رئیس سازمان بهزیستی همچنین به اقدامات پیشگیرانه بهزیستی اشاره کرد و اظهار داشت: ورود به مبحث پیشگیری از اختلالات ژنتیکی و اجرایی شدن طرح اجباری آزمایشات ژنتیک در چهار استان به عنوان پایلوت از جمله اقدامات مهم سال گذشته بود.

وی به مسئولیت اجتماعی نیز اشاره کرد و ادامه داد: پس از ماه ها کار کارشناسی سرانجام نشان مسئولیت اجتماعی و برگزاری همایش در این خصوص در سال ۹۴ اجرایی شد و در سال آینده نیز آن را ادامه خواهیم داد.

محسنی بندپی همچنین در مورد برنامه های سال ۹۵ نیز افزود: تقویت و پررنگ کردن نظام برنامه ریزی پایدار و جامع برای اقدامات پیشگیرانه و پیشگیری از آسیب های اجتماعی و معلولیت ها از مهمترین برنامه های سال آینده خواهد بود.

رئیس سازمان بهزیستی تصریح کرد: پررنگ شدن آسیب های اجتماعی در برنامه ششم نیز از جمله موضوعات مهم است به طوری که قرار شده تا سال آینده در دستور کار مجلس قرار گیرد.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید