جزئیات توافقات بانکی ایران و پاکستان | اتاق خبر
کد خبر: 328083
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 10:35
دیروز در همایش بازرگانی مشترک ایران و پاکستان با حضور روحانی و نخست وزیر پاکستان یادداشت تفاهم همکاری های بانکی بین دو کشور به امضا رسید.

اتاق خبر- دیروز در همایش بازرگانی مشترک ایران و پاکستان با حضور روحانی و نخست وزیر پاکستان یادداشت تفاهم همکاری های بانکی بین دو کشور به امضا رسید.

در این تفاهم نامه ایجاد رابطه بانکی و افتتاح حساب های متقابل به ارزهای مختلف بین بانک های مرکزی دو کشور و همچنین ایجاد زمینه مناسب برای همکاری های متقابل بانک ها با هدف تسهیل مراودات تجاری از طریق ارائه انواع  خدمات بانکی و همچنین استفاده از سیستم ها و ابزارهای پرداخت توسط شهروندان دو کشور مورد تاکید قرار گرفته است.

از دیگر دستاوردهای این تفاهم نامه نیز می توان به اعطای مجوز تاسیس شعبه برای «بانک ملی ایران» و همچنین «حبیب بانک پاکستان» به ترتیب در پاکستان و ایران اشاره کرد.

در توافقات صورت گرفته، الحاق مجدد ایران به مکانیسم" اتحادیه پایاپای آسیایی" مورد تاکید و توافق طرفین قرار گرفته است. بر این اساس تجار دو کشور خواهند توانست معاملات تجاری خود را از طریق بانک های عامل به سهولت تسویه کنند.    

همچنین به منظور نظارت بر اجرای توافقنامه، طرفین موافقت کردند کمیته ای دائمی  تحت عنوان " کمیته مشترک بانکی ایران و پاکستان " تشکیل شود.

منبع: تسنیم 

94106 

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید