تجمع یمنی‌ها مقابل خانه نخست وزیر انگلیس | اتاق خبر
کد خبر: 328121
تاریخ انتشار: 8 فروردین 1395 - 21:32
شماری از فعالان یمنی برای محکوم کردن تجاوزگری ائتلاف تحت فرماندهی عربستان به کشورشان و کشتار مردم یمن با سلاح‌های انگلیسی مقابل خانه نخست وزیر این کشور در شهر لندن تجمع کردند.

به گزارش اتاق خبر، این تجمع با عنوان "یکسال پایداری" در اولین سالروز آغاز تجاوزگری ائتلاف سعودی به یمن و برای رساندن صدای کودکان یمن به دیوید کامرون نخست وزیر انگلیس برگزار شد که تداوم قراردادهای تسلیحاتی با عربستان را تایید می کند.

کودکان یمن از طریق این تجمع خواهان توقف تجهیز کشورهای متجاوز به یمن به سلاح هایی شدند که کودکان را به قتل می رساند و آواره می کند.

شرکت کنندگان در تجمع که از شهرهای مختلف انگلیس آمده بودند، پرچم های یمن را در دست داشتند و با سردادن شعار نسل کشی و جنایت های ضد بشری و انهدام ساختار زیربنایی یمن و محروم شدن میلیون ها کودک یمینی از حق آموزش و خدمات بهداشتی و پزشکی و نیز استفاده از سلاح های ممنوع شده در سطح بین الملل علیه یمنی ها را محکوم کردند.

شرکت کنندگان در این تجمع که به همت سازمان حقوق بشر و دموکراسی "سبا" و سازمان حقوق بشر یمن و ائتلاف جنگ را متوقف کنید برگزار شد، نامه به زبان انگلیسی را به نقل از یک کودک یمنی قرائت کردند که در آن خطاب به کامرون آمده است: من کودکی 9 ساله هستم که به خاطر انهدام مدرسه ام نمی توانم به مدرسه بروم. مشاق رفتن به مدرسه بدون ترس از هیولای بمباران هستم و آنطوری که به ما گفته شده است بیشتر دوستان و مادرانشان جان باخته اند و این هیولا می خواهد همه ما را به قتل برساند.

این نامه خطاب به کامرون افزود: به آنها بگویید قتل عام ما را متوقف کنند.بزرگترها می گویند که کشور شما با این هیولا همکاری و به آن سلاح های خطرناک برای کشتن کودکان سرزمین ما می دهد.آنها اینکار را از یک سال پیش تاکنون انجام داده اند. ما کودکان یمن خواهان حقوق اساسی خود هستیم. چرا حقوق انسانی ما را با حمایت از همسایگانمان که ما را می کشتند و کشورمان را ویران می کنند، چپاول می کنید؟

در پایان این نامه آمده است: کامرون! این عالانه نیست. بزرگترها می گویند که شما بچه دارید. لطف کنید نامه ما را برای بچه های خود بخوانید و نظر آنها را درباره رنج ما جویا شوید. خواهش می کنم که رنج و مشقت ما را فورا متوقف کنید.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید