«نواز شریف» برای سفری ۲ روزه راهی واشنگتن می شود | اتاق خبر
کد خبر: 328173
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 03:14
نواز شریف نخست وزیر پاکستان فردا برای شرکت در کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای به واشنگتن سفر می کند.

به گزارش اتاق خبر و به نقل از روزنامه «پاکستان»، نواز شریف نخست وزیر پاکستان به دعوت رسمی «باراک اوباما» رئیس جمهوری آمریکا و به جهت شرکت در کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای فردا برای سفری ۲ روزه به واشنگتن سفر می کند.

در این سفر، نواز شریف علاوه بر دیدار با باراک اوباما ۳۱ مارس در اجلاس امنیت هسته ای سخنرانی خواهد داشت.  

سفر نواز شریف در حالی صورت می گیرد که سر لشکر «خالد احمد قدوائی» مشاور سازمان ملی فرماندهی پاکستان دیروز در سخنانی اظهار داشت: با وجود نگرانیهای غرب، اسلام آباد برنامه تولید سلاح های هسته ای خود را ادامه خواهد داد.

وی در ادامه افزوده است: جای بسی افسوس است که دنیا از یکسو پاکستان را از ساختن سلاح های جنگی منع می کند و از سویی دیگر دلایل ساخت این سلاح ها را نادیده می گیرد.

پاکستان در سال ۲۰۱۱ موشک «انصر» با برد کوتاه را برای مقابله با توان موشکی هند آزمایش کرد. بعد از این آزمایش موشکی، آمریکا و دیگر کشورهای اروپایی نگرانی خود را از افزایش سلاح های اتمی پاکستان و حفظ امنیت این سلاحها ابراز داشتند.

لازم به ذکر است کنفرانس بین المللی امنیت هسته ای از ۳۱ مارس تا اول آوریل در واشنگتن برگزار خواهد شد، در این کنفرانس نواز شریف و «نارندرا مودی» نخست وزیر هند نیز شرکت خواهند داشت. گزارش رسانه های پاکستان حاکی از آن است که سران سیاسی هند و پاکستان در حاشیه این اجلاس با هم دیدار و گفتگو خواهند کرد.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید