العبادی ۱۵ وزیر کابینه عراق را تغییر می‌دهد | اتاق خبر
کد خبر: 328328
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 19:54
یک رسانه عراقی به نقل از یک عضو ارشد گروه موسوم به"اتحادیه نیروهای ملی" عراق فاش کرد که حیدر العبادی نخست وزیر این کشور ۱۵ وزیر کابینه خود را تغییر می دهد.

به گزارش اتاق خبر، عبدالعظیم العجمان در گفت و گو با "السومریه" گفت: طبق اخبار رسیده از نشست های العبادی با مقامات کشوری، در اولین مرحلۀ تغییرات کلی 15 وزیر با افراد جدید جایگزین خواهند شد.

وی افزود: تغییر جزئی اولیه شامل سه نفر از وزرای عضو "اتحادیه نیروهای ملی" می شود که وزرای آموزش و پرورش، کشاورزی و انرژی هستند.

العجمان خاطرنشان کرد: دو نفر دیگر از وزرای عضو این اتحادیه که وزرای دفاع و برنامه ریزی هستند، در مرحله اول تغییر نخواهند کرد که علت آن، به خاطر وجود نبردهای جاری به منظور آزادسازی موصل است. وزیر برنامه ریزی هم روابط خوبی با نخست وزیر دارد و دست راست او در کابینه به شمار می آید و عملکرد خوبی هم داشته است.

به گزارش العالم، فلاح حسن زیدان وزیر کشاورزی روز شنبه استعفای خود را به سلیم الجبوری رئیس پارلمان و اعضای هیئت سیاسی اتحادیه نیروهای ملی تقدیم کرد تا دومین وزیر از این اتحادیه باشد که بعد از سلمان الجمیلی وزیر برنامه ریزی از سمت خود استعفا می دهد.

حیدر العبادی پیشتر اعلام کرده بود که دولت مجموعه تدابیری را برای پیگیری مفسدان و بازداشت آنها اتخاذ کرده و حمایت‎های لازم از دستگاه قضایی و دستگاه نظارتی برای استقلال و ارائه نظر قاطع را انجام داده است و تغییرات کابینه به زودی صورت خواهد گرفت. نخست وزیر عراق گفته بود که اسامی وزاری شایسته تصدی پست‌های وزارتی اعلام خواهد شد.

منبع: تسنیم

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید