جذب سرمایه‌گذار برای فعال‌سازی ظرفیتهای شیلاتی کشور | اتاق خبر
کد خبر: 328367
تاریخ انتشار: 9 فروردین 1395 - 11:01
رئیس سازمان شیلات ایران، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای فعال سازی ظرفیت های شیلاتی کشور را اولویت این سازمان در سال 1395 اعلام کرد.

اتاق خبر- رئیس سازمان شیلات ایران، جذب سرمایه گذاری داخلی و خارجی برای فعال سازی ظرفیت های شیلاتی کشور را اولویت این سازمان در سال 1395 اعلام کرد.

حسن صالحی با اعلام این مطلب در نشست شورای مدیران این سازمان گفت: ضروری است از ظرفیت های صندوق توسعه ملی، تسهیلات بانکی و سرمایه های سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای فعالیت های شیلاتی در سال 95 بیشتر از گذشته استفاده شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی تاکید کرد: کشور باید از واردات تخم چشم زده قزل آلا در سال 95 بی نیاز شود.

صالحی، ساماندهی و گسترش برقرای ارتباط بخش غیر دولتی شیلات ایران با کشورهای دیگر نظیر چین، نروژ، فنلاند، ایتالیا، فرانسه، عمان را خواستار شد و با بیان این که ماهیان خاویاری برند کشور و شیلات ایران است، بر لزوم سرمایه گذاری در جهت گسترش مزارع تکثیر و پرورش این نوع ماهیان تاکید کرد.

وی گفت: ساختار تشکیلاتی مراکز بازسازی آبزیان و مدیریت بنادر در سال 95 باید عملیاتی شود و ضمن عمل به مفاد انعقاد قراردادها با مراکز آموزش عالی با آموزش نیروها با دید اقتصادی از تمامی ظرفیت های این مراکز استفاده شود.

رئیس سازمان شیلات ایران تعیین تکلیف شناورهای بی هویت در آب های فرا سرزمینی با هماهنگی با سازمان بنادر و ماهیگیری از دیگر برنامه های این سازمان در سال 95 عنوان کرد و افزود: شناورهای بی هویت و ناشناخته مشکل ایجاد می کنند و شیلات نباید پاسخگوی بی قانونی و تجارت غیرقانونی (قاچاق) و درگیری های آن ها به طور مثال در ترکمنستان و کویت باشد. لذا معاونت صید و بنادر ماهیگیری در سال 95 موضوع بسته شدن پرونده شناورهای بی هویت را در دستور کار قرار دهد و این پرونده با برگزاری نشست با سازمان بنادر و دریانوردی بسته شود.

معاون وزیر جهاد کشاورزی بر ضرورت بهره گیری از ظرفیت رسانه ها برای فرهنگ سازی در جهت افزایش سرانه مصرف آبزیان در کشور تاکید کرد و از هدف گذاری برای پرورش 30 هزارتن ماهی به روش پرورش در قفس در سال 95 خبر داد.

رئیس سازمان شیلات ایران اظهار کرد: ایجاد مجتمع های ماهیان زینتی که در سیستم مداربسته آب کمی می خواهد به منظور ایجاد اشتغال جوانان در راستای تاکیدات مقام معظم رهبری در دستور کار شیلات ایران در سال 95 قرار دارد.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید