تعداد شهروندان کشته شده آمریکا در حملات بروکسل افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 328403
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 03:14
ایرنا نوشت: یکی از مقام های وزارت خارجه آمریکا تایید کرد که دو شهروند دیگر آمریکایی در حملات هفته گذشته در بروکسل کشته شده اند.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری رویترز، مقام مذکور گفت: تایید می کنیم که دو نفر دیگر از شهروندان آمریکایی در بروکسل کشته شده اند و به عزیزان آنها تسلیت می گوییم.


آمریکا پیشتر اعلام کرده بود که دو شهروند این کشور در حملات بروکسل کشته شده اند و با تایید کشته شدن این دو نفر از سوی وزارت خارجه آمریکا، شمار تلفات این کشور در این حمله به چهار نفر افزایش یافته است.
به نوشته رویترز، جزییات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است.
حملات تروریستی سه شنبه گذشته در فرودگاه بروکسل و متروی این کشور 31 کشته و حدود 300 زخمی بر جای گذاشت که سه نفر از کشته شده ها، عاملان این حملات بوده اند.
به گفته مقامات بلژیک هویت 28 قربانی حملات بروکسل شناسایی شده است که 16 نفر آنها بلژیکی و 12 نفر دیگر خارجی هستند.
وزارت امور خارجه آمریکا از اعلام اسامی چهار آمریکایی کشته شده در حملات بروکسل به بهانه ادای احترام به بازماندگان شان خودداری کرده است.
سه تروریست حملات بروکسل دو برادر به نامهای «خالدالبکراوی» و «ابراهیم البکراوی» و نفر سوم نیز «نجم العشراوی» معرفی شده اند.
به دنبال این حادثه تروریستی در بلژیک سه روز عزای عمومی اعلام شد.
وزارت امور خارجه آمریکا به خاطر ارائه اطلاعات غلط به خانواده شهروندان آمریکایی ناپدید شده در جریان حملات تروریستی بروکسل که منجر به بروز مشکل و دلهره در بین آنان شده بود، مجبور به عذرخواهی شد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید