کشف ۱ تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در کرج | اتاق خبر
کد خبر: 328453
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 07:44
رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان البرز از کشف یک تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی در شهرستان کرج خبر داد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از روابط عمومی اداره کل دامپزشکی استان البرز، سید محسن ابوترابی با اشاره به اینکه طرح تشدید کنترل نظارت های بهداشتی بر مراکز عرضه فرآورده های خام دامی و رستوران ها و به منظور حفظ و کنترل سلامت فرآورده های خام دامی، بازرسی از واحدهای عرضه و توزیع در دو شیفت صبح و عصر به صورت مستمر از تاریخ ۱۸ اسفند ماه سال گذشته آغاز و تا ۱۴ فروردین ماه جاری ادامه دارد، گفت: روزانه ۶ اکیپ شامل کارشناسان و بازرسان دامپزشکی نظارت های لازم را بر همه مراکز تولید، توزیع و عرضه فرآورده های خام دامی را در سطح شهرستان کرج انجام می دهند.

وی در ادامه افزود: با اجرای این طرح همزمان با بازرسی های صورت گرفته تا مورخ ۷ فروردین بیش از یکهزار بازدید انجام شده است و در طی بازرسی های صورت گرفته مقدار یک تن فرآورده خام دامی غیر بهداشتی کشف و ضبط شده و همچنین در طی مدت یاد شده بیش از یکهزار و ۶۰۰ کیلوگرم مواد غذایی خام فاسد نیز در محل معدوم سازی شده است.

ابوترابی گفت: تعداد ۱۸۰ مورد غیر بهداشتی توسط کارشناسان صورتجلسه شده که در همین راستا ۶ واحد متخلف پلمپ و تعداد پرونده های ارسالی به مراجع قضایی هم ۲۰ مورد بوده است که در حال رسیدگی است.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان البرز در پایان به شهروندان توصیه کرد هنگام خرید محصولات و فرآورده های خام دامی حتماً به تاریخ و لیبل درج شده بر روی بسته بندی توجه کنند و در صورت مشاهده هرگونه موارد غیر بهداشتی و یا عرضه فرآورده های خام دامی غیر مجاز مراتب را از طریق سامانه پاسخگویی رایگان ۱۵۱۲ اطلاع رسانی کنند تا بازرسان دامپزشکی در اسرع وقت در محل حاضر و به موضوع رسیدگی کنند.

منبع: مهر

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید