اوباما درباره شعارهای غیرواقعی و لفاظی‌های نامزدهای انتخاباتی هشدار داد | اتاق خبر
کد خبر: 328491
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 11:37
رئیس‌جمهور آمریکا با انتقاد از عملکرد نامزدهای انتخابات ریاست‌جمهوری در این کشور از خبرنگاران خواست تا سوال‌های سخت‌‌تر و عمیق‌تری از آنها بپرسند.

به گزارش اتاق خبر، «باراک اوباما» رئیس‌جمهور آمریکا روز گذشته در سخنانی درباره لحن نامزدهای انتخابات ریاست جمهوری این کشور، انتقادها را متوجه روزنامه‌نگارانی کرد که بودجه‌های اتاق‌خبر را محدود می‌کنند و کار خود را در حد ریتوییت کردن و لایک گذاشتن در شبکه‌های اجتماعی پایین می‌آورند.

 وی در جریان مراسمی به منظور اعطای جایزه بهترین گزارش سیاسی در دانشگاه «سیراکیوز»، از خبرنگاران خواست تا پرسش‌های دشوارتری از نامزدهای انتخابات بپرسند.

وی به شدت از لفاظی‌های رقبا، خشونت و شعارهای غیرواقعی آنها در مبارزات انتخاباتی ابراز نگرانی کرد؛ موضوعی که همچنان تداوم دارد و نمونه آن اظهارات «دونالد‌ ترامپ» نامزد جمهوری‌خواه انتخابات است.

رئیس‌جمهور آمریکا گفت: «من در جریان سفر در نقاط مختلف جهان با یک سوال مواجه می‌شوم و آن این است که سران کشورها از من می پرسند که در آمریکا چه خبر است؟» وی همچنین گفت که جهان از اینکه آمریکا نتواند اقدام موثری داشته باشد، نگران است.

اوباما افزود: «این (نگرانی و هشدار) به این دلیل نیست که مردم جهان سیاستمداران دیوانه ندیده‌اند بلکه به این دلیل است که می‌دانند آمریکا جایی نیست که بتوان سیاستمداران کاملا دیوانه را تحمل کرد. وقتی مقامات انتخاب شده ما و رقابت‌های انتخاباتی‌مان نتوانند دلیل بیاورند و تحلیل کنند و روشن نشود که چه چیز درست و چه چیز غلط است، در این صورت غیرممکن است که بتوانیم برای نسل آینده درست تصمیم‌ بگیریم.»

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت که رویکرد رسانه‌ها از زمان نخستین دور رقابت‌های انتخاباتی وی در سال ۲۰۰۸ تغییر پیدا کرده است. در آن زمان اگر فردی حرفی می‌زد و زمانی دیگر حرفی کاملا متضاد با آن را می‌گفت باید تاوانش را هم می‌داد.

رئیس‌جمهور آمریکا رسانه‌های را در دوران تلفن‌های هوشمند به اقدامات عمیق‌تر فراخواند.

منبع: فارس

94104

 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید