توصیه‌های یک فعال محیط زیست برای سفرهای نوروزی | اتاق خبر
کد خبر: 328502
تاریخ انتشار: 10 فروردین 1395 - 09:58
یک فعال حوزه محیط زیست توصیه‌ها و نکاتی را درباره یک سفر محیط زیستی بیان کرد.

اتاق خبر- یک فعال حوزه محیط زیست توصیه‌ها و نکاتی را درباره یک سفر محیط زیستی بیان کرد.

حسین عبیری گلپایگانی گفت: شهروندانی که قصد سفر در ایام نوروز را دارند، بهتر آنست که محل سفر خود را شناسایی کرده و آگاهی دقیقی نسبت به وضعیت آن به دست آورند و تا حد ممکن از وسایل حمل و نقل همگانی برای سفر استفاده کنند.

وی اظهار کرد:‌ در صورتی که شهروندان از خودروی شخصی برای سفر استفاده می‌کنند و چند خانواده در کنار هم و با یکدیگر سفر می‌کنند بهتر آن است که ظرفیت خودروهایشان تکمیل باشد.

این فعال حوزه محیط زیست در ادامه افزود: شهروندانی که از یک استان و محل قبلا بازدید کرده‌اند در ایام نوروز که ترافیک جمعیتی بیشتر است از رفتن به آن مکان‌ها خودداری کنند.

عبیری گلپایگانی با تاکید بر اینکه از شهروندان درخواست می‌کنیم وسایل تخریب‌کننده محیط زیست از جمله ظروف یکبار مصرف طی سفر با خود برندارند، گفت: بهتر است شهروندان از بردن تفنگ بادی و ساچمه‌ای نیز خودداری کنند.

وی در ادامه به مسافرانی که چادر خواب هستند توصیه‌هایی بهداشتی کرد و گفت: این افراد برای چادر زدن از جاهایی استفاده کنند که به سرویس‌ بهداشتی نزدیک‌تر باشد تا در این زمینه برای خود و محیط زیست که یک چرخه به‌هم‌پیوسته و مرتبط است، مشکلی ایجاد نکنند.

این فعال محیط زیست اظهار کرد:‌ برخی از شهروندان مواد شوینده‌ای در سفر با خود می‌برند و وقتی به یک رودخانه و دریاچه می‌رسند برای شستن ظروف و ... از آن استفاده می‌کنند در حالی که این افراد باید از مواد شوینده و استاندارد و دوستدار محیط زیست استفاده کنند.

منبع: ایسنا 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید