اسکان بیش از ۱۱ میلیون نفرروز در ستاد نوروزی فرهنگیان | اتاق خبر
کد خبر: 328807
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1395 - 14:48
معاون اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرروش از اسکان بیش از ۱۱ میلیون و ۳۱ هزار نفر روز در ستاد های نوروزی فرهنگیان خبر داد.

رسول پاپایی درباره تعداد رزرو اسکان نوروزی گفت: تا تاریخ نهم فروردین تعداد ۹۲۳هزار و ۷۰۱ خانوار، تعداد ۴میلیون و ۴۴۱ هزار و ۳۹۵ نفر و تعداد ۱۱ میلیون و ۳۱ هزارو ۹۳۱ نفر روز در مدارس اسکان داده شده اند.

وی افزود: تمام مقدمات برای پذیرش حضوری از قبیل سامانه، پایگاه ها و مدارس برای ارایه خدمات به فرهنگیان تا ۱۲ فروردین نیز فراهم است.

معاون اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: تعرفه‌های اسکان در مقایسه با سال گذشته هیچ افزایشی نداشته است و بیمه حوادث و مسئولیت مدنی برای عوامل اجرایی و میهمانان به شکل متمرکز پیش‌بینی شده است.

وی با اشاره به تعرفه اسکان بیان کرد: برای فرهنگیان شاغل و بازنشسته و خانواده درجه یک آنها برای یک تا ۵ نفر به ازای هر شب  کلاس ویژه هزینه ۲۵ هزار تومان، گروه الف ۲۲ هزار تومان، گروه ب ۱۶ هزار تومان، گروه ج ۱۲ هزار تومان و برپایی چادر ۶ هزار تومان در نظر گرفته شده است.

پاپایی در خصوص نحوه پذیرش مهمانان نیز خاطرنشان کرد: ستاد اسکان مکلف به سرویس دهی به فرهنگیان و خانواده درجه یک (پدر، مادر، همسر و فرزندان تحت تکفل) آنان شده است. اسکان بستگان درجه یک فرهنگیان با ارائه کارت شناسایی فرهنگی یا حکم کارگزینی و شناسنامه حتی الامکان با حضور شخص فرهنگی امکانپذیر است.

وی ادامه داد: در صورت وجود ظرفیت و عدم وجود متقاضی فرهنگی، ستادهای اسکان می‌توانند بر اساس تشخیص اعضای ستاد نسبت به پذیرش مسافرین غیرفرهنگی (کارکنان دولت و مشاغل آزاد) اقدام کنند.

به گفته  پاپایی مدت زمان اسکان مهمانان در مدارس موردنظر سه روز بوده و در صورت وجود ظرفیت با تایید پایگاه اسکان این مدت قابل تمدید است.

منبع: مهر

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید