سرکوب مخالفان تغییر قانون اساسی در کامرون | اتاق خبر
کد خبر: 328857
تاریخ انتشار: 11 فروردین 1395 - 18:36
جناح مخالف حزب حاکم کامرون از بازداشت حدود 60 نفر از اعضای این جناح به جرم اعتراض به هرگونه تلاش برای تغییر قانون اساسی این کشور خبر داد.

به گزارش اتاق خبر،'کریستوف بوبیوکونو' عضو کمیسیون ملی حقوق بشر و آزادی در کامرون روز چهارشنبه از بازداشت و بازجویی حدود 60 نفر که قصد داشتند در نشست مطبوعاتی احزاب مخالف شرکت کنند، خبر داد.
وی بدون ذکر عدد، اضافه کرد که بازداشت شدگان پس از بازجویی آزاد شدند.
امانوئل سیم، نایب رییس 'جنبش تولد دوباره کامرون'، گفت که پلیس پس از محاصره مکان برگزاری نشست خبری با استفاده از گاز اشک آور به افرادی که قصد داشتند در این نشست با موضوع اعتراض و محکوم کردن تغییر قانون اساسی حمله کرد.
جناح مخالف کامرون معتقد است که پارلمان این کشور در صدد تغییر قانون اساسی 'به نفع یک فرد'، یعنی رییس جمهوری 83 ساله این کشور است.
طی هفته های اخیر، برخی شخصیت های برجسته حزب حاکم از پال بیا رییس جمهوری خواسته اند که شرکت در انتخابات آتی را که قرار است در سال 2018 برگزار شود مد نظر قرار دهد. حضور بیا در رقابت های ریاست جمهوری مستلزم تغییر قانون اساسی کامرون است.
اصلاحیه قانون اساسی کامرون در سال 2008 محدودیت دو دوره قدرت برای رییس جمهوری را رفع کرد و بدین ترتیب پال بیا توانست در سال 2011 بار دیگر به سمت رییس جمهوری کامرون انتخاب شود.

منبع: ایرنا

94104

نظرات
ADS
ADS
پربازدید