تحریم ها برنامه هسته ای ایران را به عقب راند | اتاق خبر
کد خبر: 328963
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 02:22
جک لو مدعی شد:
وزیر خزانه داری آمریکا ادعا کرد تحریم ها علیه ایران باعث به عقب راندن برنامه هسته ای و حاضر شدن این کشور بر سر میز مذاکرات شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری مهر، «جک لو» وزیر خزانه داری آمریکا طی نشستی در موسسه کارنگی به تکرار ادعاهای پیشین مقامات آمریکایی علیه ایران پرداخت. وی در این نشست که با عنوان «تکامل تحریم ها و درسهایی برای آمریکا» برگزار شد ادعا کرد تحریم هایی که به خاطر برنامه هسته ای علیه ایران اعمال شده، هزینه های زیادی را بر این کشور تحمیل کرده است.

وی افزود این تحریم ها ایران را واداشت تا بر سر میز مذاکرات حاضر شود و تضمینی بود برای این که برنامه هسته ای این کشور صلح آمیز باقی بماند. به ادعای این مقام آمریکایی، تحریم های مذکور بهترین نمونه از کارایی همکاری و تلاش گروهی آمریکا و همپیمانانش بود.

گفتنی است، آمریکا ، انگلیس ، فرانسه و آلمان در نامه ای مشترک به سازمان ملل متحد مدعی شدند که آزمایش های موشکی بالستیک ایران در تضاد با قطعنامه های شورای امنیت است.

این چهار کشور غربی با ارسال نامه به دبیرکل سازمان ملل و نماینده اسپانیا مدعی شدند آزمایش موشکی اخیر ایران شامل شلیک موشک های بالستیک بوده که قادر به حمل کلاهک هسته ای است و در تضاد با قطعنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت در جولای گذشته است.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید