بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی غرب کشور میزبان گردشگران | اتاق خبر
کد خبر: 329051
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 15:00
شهرستان بروجرد علاوه بر جاذبه‌های گردشگری تاریخی و روستاهای هدف گردشگری دارای مناطق تفریحی و گردشگری درون‌شهری زیبایی است.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر شهر بروجرد در شمالی ترین قسمت دشت سیلاخور استقراریافته است. این دشت به خاطر موقعیت آب‌وخاک مناسب و حاصلخیز از مراکز تمدنی مهم درگذشته محسوب می‌شده که وجود تپه های باستانی با قدمت هفت تا هشت‌هزارساله و مربوط به دوره‌های مختلف تاریخی دلیل این مدعاست.

وجود بافت قدیم شهری با مساحتی قریب ۲۸۰ هکتار و بناهای بااهمیتی چون مسجد جامع در قسمت مرکزی شهر با سابقه‌ای افزون بر هزار سال دلیلی بر موقعیت و اهمیت جایگاه شهری بروجرد است.

مجموعه بافت قدیمی شهر تعداد قابل ملاحظه‌ای از ابنیه ارزشمند همچون مساجد، امام‌زاده‌ها، خانه‌های قدیمی، حمام‌ها، مجموعه بازار، آب‌انبار و ... را در خود جای‌داده است.

دریاچه فدک، بزرگ‌ترین دریاچه مصنوعی غرب کشور

اگر بخواهیم به جاذبه‌های درون‌شهری بروجرد اشاره‌کنیم علاوه بر آثار تاریخی، بافت مرکزی شهر، خانه‌های تاریخی و ... باید به مکانهای تفریحی چون دریاچه فدک، تپه چغا و بوستانهای زیبای این شهر اشاره کرد.

دریاچه فدک را به‌نوعی می‌توان بزرگترین دریاچه مصنوعی غرب کشور نامید و «تپه چغا» نیز یکی از تفرجگاه‌های بروجرد است که این مکان به‌خوبی از ورودی‌های شهر دیده می‌شود.

این مکان نیز که در شمال بروجرد قرار دارد مشرف به‌تمامی شهر بروجرد بوده و اغلب مسافران و گردشگران از این نقطه تمامی زیبایی و قابلیت‌های این شهر را می‌توانند مشاهده کنند.

طی سالهای گذشته این مکان به تفرجگاهی دلنشین برای مسافران تبدیل‌شده و افراد از نشستن در کنار دریاچه مصنوعی و آلاچیق‌های این مکان لذت می‌برند.

در این مکان نیز تندیسهای زیبایی از حیات وحش و شخصیتهای اسطوره‌ای مانند «آرش کمانگیر» و انواع وسایل بازی وجود دارد که دیدن هر یک از آن‌ها و استفاده از آن برای مسافران لذت‌بخش خواهد بود.

باغ فدک بروجرد در انتظار گردشگران

باغ فدک یکی دیگر از تفرجگاه‌های بروجرد است که طی چند سال اخیر شهرت زیادی بین مسافران داشته است. وجود سه دریاچه بزرگ در این باغ و قایقرانی در این مکان برای خانواده‌های مسافر به ویژه جوانان بسیار دل‌انگیز است.

در این مکان وجود سه دریاچه بزرگ قایقرانی برای مسافران و خانواده‌ها و جوانان بسیار دل‌انگیز است.

در این مکان نیز پیست دوچرخه‌سواری، اتومبیلرانی کودکان، جاده سلامت و آلاچیق‌های برای استقرار مسافران وجود دارد. در بخشی از این پارک باغ پرندگان نیز وجود دارد که در آن نزدیک به ۱۰۰ گونه جانوری نادر نگهداری می‌شود.

بازدید از باغ پرندگان بروجرد

 انواع قرقاول، طوطی، فنچ، قناری، کبک، مرغ و خروس، طاووس، مرغ مینا، پرندگان شکاری و پرندگان آبزی است. همچنین بلبل خرمایی، یا کریم معمولی و چینی(الماسی)، بوقلمون، شترمرغ آفریقایی در این پارک وجود دارد.

در این باغ علاوه بر پرندگان مختلف جانورانی مانند میمون، سنجاب، خرگوش، آهو و اسب نگهداری می‌شود.

‌ا‌غ‍ل‍ب‌ ‌ای‍ن‌ جان‍ور‌ان‌ ‌از کش‍ور‌ه‍‍ای‍‍ی‌ ب‍‍ا ‌آب‌ و ‌ه‍و‌ا‌ی‌ مختلف مانند بلژیک، هندوستان، سنگال، لهستان، اندونزی و آمریکا خریداری‌شده است.

پارک پرندگان شهرستان بروجرد به عنوان اولین پارک پرندگان لرستان با الگو گرفتن از پارک‌های پرندگان کشور از جمله پارک پرندگان شهر اصفهان اجرایی شد که امروز به یکی از پربازدیدترین پارک های پرندگان غرب کشور تبدیل‌شده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید