ترافیک نیمه سنگین در محورهای چالوس، هراز و رشت-قزوین | اتاق خبر
کد خبر: 329061
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 13:44
رئیس پلیس راهور از ترافیک نیمه سنگین در محورهای چالوس، هراز و رشت- قزوین خبر داد و گفت: در ساعات آینده شاهد ترافیک سنگین در این محورها خواهیم بود.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، سردار تقی مهری صبح پنج شنبه در جمع خبرنگاران در محل عوارضی امامزاده هاشم (ع) واقع در محور رشت- قزوین با اشاره به افزایش حجم سفر در تعطیلات نوروزی اظهار کرد: متاسفانه ظرفیت جاده های کشور، توان تحمل این حجم ماشین را ندارد.

وی با بیان اینکه در اکثر محورهای مواصلاتی جو ناپایدار حاکم است تصریح کرد: وجود بارندگی و افزایش سفر موجب ترافیک در جاده ها شده و زمان سفر را تا دو برابر افزایش داده است.

سردار مهری از ترافیک نیمه سنگین در محورهای چالوس و هراز و رشت - قزوین خبر داد و گفت: با توجه به حجم تردد، در ساعات آینده حجم ترافیک در این محورها سنگین می شود.

وی افزود: در سایر محورهای مواصلاتی نیز شاهد ترافیک بالا و روان هستیم.

رئیس پلیس راهور اعلام کرد: جاده استان های قزوین، البرز، تهران، گیلان، مازندران و فارس بیشترین تردد را در دو روز گذشته داشته اند.

سردار مهری ادامه داد: همچنین اصفهان و خراسان رضوی در روزهای گذشته شاهد بیشترین حجم سفر بوده اند.

وی با تاکید بر انتخاب زمان مناسب برای سفر و در خواست از رانندگان برای موکول نکردن زمان بازگشت به روز آخر تعطیلات خاطرنشان کرد: متاسفانه موکول کردن زمان سفر به روزهای آخر تعطیلات نه تنها باعث بالارفتن حجم ترافیک می شود، بلکه میزان تخلفات و تصادفات نیز بالا می رود.

سردار مهری عدم رعایت حق تقدم را جزو مواردی دانست که در سال ۹۵ موجب افزایش تصادفات فوتی و جرحی شده و افزود: متاسفانه در نوروز امسال شاهد بیش از ۳۰۰ نفر فوتی در تصادفات جاده ای بوده ایم.

رئیس پلیس راهور همچنین از ورود یک میلیون و ۴۰۰ هزار خودرو به چرخه ترافیک خبر داد و گفت: یک میلیون گواهینامه جدید صادر شده که همین امر یکی از دلایل افزایش سفر در نوروز امسال بوده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید