توئیتر هاشمی رفسنجانی جمله منتسب به وی را تکذیب و اصلاح کرد | اتاق خبر
کد خبر: 329077
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 16:59
صفحه توئیتر هاشمی رفسنجانی جمله منتسب به وی با عنوان «دنیای فردا دنیای گفتمان‌هاست نه دنیای موشک‌ها» را تکذیب کرد و عبارت مذکور را حاصل تقطیع جملات هاشمی دانست.

به گزارش اتاق خبر به نقل از مهر، صفحه توئیتر هاشمی رفسنجانی در ایام عید جمله‌ای را در ارتباط با توان موشکی نیروهای مسلح به نقل از وی توئیت کرد که واکنش و تعجب بسیاری را برانگیخت: «دنیای فردا دنیای گفتمان‌ها است، نه دنیای موشک‌ها»

محمدجواد ظریف وزیر امورخارجه کشورمان در صفحه توئیتر خود در واکنش به اعتراض برخی کشورهای غربی نسبت به رزمایش موشکی سپاه نوشت: «اگر سال ۵۹ موشک داشتیم صدام جرات حمله نداشت. همواره گفته ایم به توسعه ظرفیت های دفاعی خود ادامه می دهیم. نه برجام و نه قطعنامه شورای امنیت ، ایران را از کار بر روی موشک هایی که برای حمل کلاهک هسته ای طراحی نشده اند منع نمی کند. متون را بخوانید؛ انگلیسی ساده است و نه متون فنی حقوقی. من کسانی را که ایران را به رفتار تحریک آمیز متهم می کنند به این چالش دعوت می کنم که جمله فرمانده سپاه پاسداران را تکرار کنند که گفت ما به جز برای دفاع ، از قدرت نظامی استفاده نخواهیم کرد»

رئیس جمهور نیز در اولین جلسه هیات دولت در سال ۹۵ با اشاره به توانمندی های دفاعی و موشکی کشور تاکید کرد: «هر اقدامی که برای تقویت بنیه دفاعی کشور لازم باشد، دنبال می‌کنیم و این یک سیاست راهبردی ماست»

مقام معظم رهبری در سالروز ولادت حضرت فاطمه(س) در جمع مداحان تصریح کردند: «اینکه بگویند فردای دنیا، فردای مذاکره است، دنیای موشک نیست، این اگر از روی ناآگاهی گفته شود که ناآگاهی است؛ اما اگر از روی آگاهی باشد خیانت است. اگر نظام اسلامی دنبال فناوری و مذاکره باشد، اما قدرت دفاعی نداشته باشد مقابل هر کشور فزرتی که تهدید کند باید عقب‌نشینی کند»

پس از هشدار رهبر معظم انقلاب، سایت انتخاب به نقل از یک منبع مطلع نوشت: «آنچه در اخبار بعنوان توئيتر ايت الله هاشمي منتشر مي شود، حساب كاربري يكي از دوستداران ايشان است و محتواي آن، هيچ ارتباطي به آيت الله هاشمي ندارد»

کانال سایت انتخاب در ادامه با اشاره به جمله منتسب به هاشمی رفسنجانی در ارتباط با توانمندی موشکی کشور در توئیتر وی، نوشت: «بنظر مي رسد، كوتاه كردن ناشيانه جمله(كه البته جز قواعد توئيتر است) باعث بروز برداشت‌هاي متفاوت شده است. جمله اصلي اين است: دنياي فردا، دنياي گفتمان هايي نظير انقلاب اسلامي است، نه موشك هاي قاره پيما و بمب هاي هسته اي»

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید