تظاهرات علیه اصلاحات قانون کار در فرانسه به خشونت کشیده شد | اتاق خبر
کد خبر: 329107
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 20:23
تظاهرات در شهرهای فرانسه در اعتراض به اصلاحات قانون کار با ورود مأموران پلیس به خشونت و درگیری کشیده شد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، مأموران پلیس فرانسه علیه معترضان پاریس که در اعتراض به اصلاحات جدید قانون کار تظاهرات برپا کرده بودند، از گاز اشک‌‌آور استفاده کردند.

شبکه راشاتودی گزارش کرد، در شهر «نانت» واقع در غرب فرانسه، معترضان تلاش داشتند تا به ساختمان شهرداری حمله کنند و شیشه‌های ساختمان را خرد کنند.

طبق این گزارش، صدها نفر به خیابان‌های سراسر فرانسه آمدند تا بار دیگر خشم خود را علیه اصلاحات قانون کار که به تازگی پیشنهاد شده است، نشان دهند. این تظاهرات به درگیری معترضان با افسران پلیس منجر شد.

دانشجویان در واقع علیه اصلاحات قانون کار که اخیراً توسط «ماریام الخمری» وزیر کار فرانسه پیشنهاد شده است، در سراسر کشور فرانسه تظاهرات برپا کرده‌اند.

مقامات فرانسه تلاش دارند با افزایش بیکاری در کشور خود مقابله کنند و پیشنهاد قطع پرداختی اضافه‌کاری بیش از 35 ساعت را مطرح کرده‌اند.

طبق اصلاحات پیشنهادی قانون کار در فرانسه، کارفرمایان به جای 25 درصد، تنها 10 درصد پاداش اضافه‌کاری پرداخت می‌کنند.

راشاتودی گزارش کرد معترضان توسط گروهی در شبکه اجتماعی «فیس‌بوک» به نام «اصلاحات کار: نه متشکریم»، سازماندهی شده‌اند.

این گروه از معترضان فرانسوی تأکید دارند که این اصلاحات تمامی شهروندان فرانسه را نگران کرده است و در ابتدا یک عریضه‌ای را در اعتراض به این اصلاحات آماده کردند که تاکنون بیش از یک میلیون امضا جمع‌آوری کرده است.

پیش از این، «فرانسوا اولاند» رئیس‌جمهوری فرانسه اعلام کرده بود که اصلاحات به کارکنان اجازه می‌دهد که ثبات شغلی بیشتری داشته باشند.

وی گفته بود: «ما باید به شرکت‌ها فرصت استخدام بیشتر بدهیم، به جوانان در سراسر زندگیشان، امنیت شغلی بدهیم و انعطاف را برای شرکت‌ها فراهم آوریم».

گزارش‌ها حکایت از آن دارد که در شهر نانت، معترضان پنجره‌های مغازه‌های محلی و شهرداری را در هم خرد کردند. در پاریس، معترضان با مأموران پلیس درگیر شدند و بطری‌های حاوی مایعات قابل اشتعال و همچنین سنگ‌ به سمت افسران پلیس پرتاب کردند.

معترضان فریاد می‌زدند: «همه از پلیس نفرت دارند».

طبق تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی، دستکم دو معترض در شهر «لیل» مورد ضرب و شتم افسران پلیس قرار گرفتند.

رسانه‌های محلی گزارش کردند که بیش از 260 معترض در اعتراضات سراسر فرانسه شرکت کردند. «فیلیپ مارتینز» رئیس کنفدراسیون کار گفته که تعداد زیادی در این تظاهرات روز پنجشنبه حاضر خواهند شد.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید