وزیر خارجه بحرین از تمایل ایران برای گفت‌وگو با کشورهای عربی خلیج فارس خبر داد | اتاق خبر
کد خبر: 329116
تاریخ انتشار: 12 فروردین 1395 - 21:57
«خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین با بیان اینکه ایران از طریق کویت خواستار از سرگیری گفتگ‌وگو با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس شده‌است، اعلام کرد: ما این اقدام ایران را رد نمی‌کنیم.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، «شیخ خالد بن احمد آل خلیفه» وزیر خارجه بحرین از تمایل ایران برای انجام گفت‌وگو با کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس خبر داد.

به گزارش وبگاه خبری «الوسط» بحرین، وزیر خارجه بحرین اعلام کرد ایران از طریق امیر کویت به رهبران کشورهای عربی حاشیه خلیج فارس پیام فرستاده و نسبت به آغاز گفت‌وگو با این کشورها ابراز تمایل کرده است.

خالد بن احمد آل خلیفه در گفت‌وگو با شبکه سعودی «العربیه» افزود: یک مقام ارشد ایرانی به تازگی از کویت دیدن کرده و خواستار گشایش صفحه‌ای جدید در روابط ایران  با کشورهای عربی خلیج [فارس] شده است و امیر کویت پیام ایران مبنی بر تمایل این کشور جهت گفت‌وگو با ما را رسانده است.

وزیر خارجه بحرین در واکنش به این پیام ایران گفت، ما این اقدام ایران را رد نمی‌کنیم ولی مقامات ایران علیه پادشاهی بحرین سخن می‌گویند و یکی از رهبران سازمان‌های ایرانی در سخنانی تحریک آمیز خواستار الحاق بحرین به ایران شده است.

بن احمد همچنین افزود: باب گفت‌وگو با ایران باز بوده و ما همیشه با این رویکر با ایرانی‌ها رفتار کردیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید