ناوگان اتوبوسرانی در مسیر های مناطق ییلاقی مشهد افزایش یافت | اتاق خبر
کد خبر: 329196
تاریخ انتشار: 13 فروردین 1395 - 12:20
در روز طبیعت؛
به مناسبت سیزدهم فروردین و روز طبیعت و با هدف تسهیل در تردد شهروندان به مناطق ییلاقی ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی در مشهد و منتهی به مناطق ییلاقی تقویت شد.

اتاق خبر- به مناسبت سیزدهم فروردین و روز طبیعت و با هدف تسهیل در تردد شهروندان به مناطق ییلاقی ناوگان حمل و نقل عمومی اتوبوسرانی در مشهد و منتهی به مناطق ییلاقی تقویت شد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد در این رابطه به مهر گفت: در این راستا تعداد ۳۰۸ دستگاه اتوبوس برای تردد شهروندان مشهدی به مناطق ییلاقی در نظر گرفته شده است.

وی افزود: در مسیر آرامگاه فردوسی خط ۲۰۲ از صبح جمعه با ۲۰ دستگاه فعالیت خود را آغاز کرده و بعدازظهر با توجه به حجم مسافر با ۲۰ دستگاه اتوبوس فوق‌العاده تقویت می شود.

 وی افزود: حضور گسترده مردم در مناطق ییلاقی به ویژه در وکیل‏آباد، طرقبه، شاندیز، میامی و بازگشت همزمان مسافران در پایان روز باعث ایجاد ترافیک در مسیر خواهد شد به همین دلیل سرویس‌دهی ویژه‌ای برای روز طبیعت با تمام توان ناوگان انجام می‌گیرد.

وی ادامه داد: خطوط منتهی به مناطق تفرجگاهی و ییلاقی علاوه بر اتوبوس‌های ثابت با اعزام ۳۸۰ دستگاه اتوبوس کمکی از سایر خطوط، تقویت می‌شوند که در این میان بوستان وکیل‌آباد با توجه به فضای زیبا و نسبتا بزرگ سهم بیشتری را با حدود ۱۰۰ دستگاه اتوبوس به خود اختصاص می‌دهد.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد خاطرنشان کرد: مقرر شد قبل از یک طرفه شدن مسیرها، ۴۰ دستگاه اتوبوس برای سرویس‌دهی به شاندیز در خیابان الغدیر شاندیز و ۴۰ دستگاه اتوبوس جنب پاسگاه طرقبه برای ارائه سرویس برگشت به شهروندان علاوه بر اتوبوس‌های موجود مستقر شود.

نیشابوری افزود: اتوبوس‌های موجود در پایانه وکیل‌آباد از ساعت ۱۵به بعد فقط از یک مسیر به سمت میدان شهدا سرویس‌دهی خواهند داشت لذا شهروندانی که قصد عزیمت به خیابان بهار، میدان بسیج و فدائیان اسلام را دارند با استفاده از قطار شهری طی مسیر کنند.

وی در ادامه گفت: خط۱۲ از ابتدای صبح به تعداد ۲۰ دستگاه تقویت می‌شود و از زمان ابلاغ محدودیت ترافیکی این خط تا انتهای فارغ‌التحصیلان سرویس‌دهی و مابقی اتوبوس‌های خط در مسیر وکیل‌آباد به شهدا فعالیت می‌ کنند.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به تقویت خط ۱۱ اشاره کرد و گفت: خط ۱۱ نیز در روز سیزدهم فروردین با ۱۴ دستگاه فعالیت کرده و بعد از ساعت ۱۴ که مسیر از غرب به شرق یک‌طرفه می‌شود در مسیر میدان شهدا ادغام خواهد شد.

نیشابوری با اشاره به یک‌طرفه شدن بولوار وکیل آباد اظهار داشت: از ساعت ۱۴ به بعد خطوط ۹۹ و ۱۳ تنها تا میدان نمایشگاه سرویس دهی خواهند داشت.

وی ادامه داد: خطوط ۹۰، ۹۱، ۹۴.۱ و ۸۹ نیز با تعداد ۶۰ دستگاه از ابتدای وقت فعالیت خواهند کرد و به دلیل یک‌طرفه شدن بولوار وکیل‌آباد از ساعت ۱۴ به بعد از ابتدای بولوار شهید برونسی به سمت میدان فلسطین سرویس‌دهی خواهند کرد.

مدیر عامل سازمان اتوبوسرانی مشهد خاطرنشان کرد: خطوط ۱۴، ۱۵.۱، ۱۶.۱، ۱۸، ۹۴.۱، ۹۷، ۹۸.۱ از زمان یک طرفه شدن بولوار وکیل آباد از مسیر ویژه‌ای که به همین دلیل در آن روز موقتا ایجاد می‌گردد تردد و از بولوار امامت، چهارراه آزادشهر، بولوار معلم، تقاطع سیدرضی و معلم به سمت انتهای خطوط سرویس‌دهی خواهند کرد.

وی به مراجعات زیاد مردم به اباصلت، بهشت رضا(ع)، خواجه مراد، سیدی ،هفت‌حوض، دهغیبی و پارک ملت اشاره کرد و گفت: تعداد ۱۰۰ دستگاه اتوبوس برای این اماکن در نظر گرفته شده است که علاوه بر این به منظور سرویس‌دهی مناسب به پارک کوهسنگی تعداد ۴۰ دستگاه اتوبوس فوق العاده علاوه بر اتوبوس‌های خط ۳۸ و ۸۶ به خطوط فوق اضافه می‌شود. همچنین با توجه به مراجعات زیاد زائران و مجاوران به سمت میامی، با اختصاص ۱۳۰ دستگاه اتوبوس فوق العاده برنامه‌ریزی لازم صورت خواهد گرفت.

مدیرعامل سازمان اتوبوسرانی شهرداری مشهد به آماده‌باش اتوبوس‌های امداد در این روز اشاره کرد و گفت: ۱۱ دستگاه اتوبوس امداد در مسیرهای میدان شهدا، کوهستان پارک، دوراهی وکیل ‏آباد، بولوار زعفرانیه، آرامگاه فردوسی، بهشت رضا (ع)، میامی و قازقان، پایانه انقلاب، کوهسنگی، پایانه فردوسی، میدان نمایشگاه آماده خدمت هستند.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید