ادغام فیات کرایسلر با پژو سیتروئن منتفی شد | اتاق خبر
کد خبر: 329401
تاریخ انتشار: 14 فروردین 1395 - 16:12
مدیرعامل فیات کرایسلر اتوموبیل ادغام با پژو سیتروئن را منتفی دانست و گفت چنین اقدامی مزایای کافی برای این خودروساز ندارد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا، سرجیو مارچیونه، مدیرعامل فیات کرایسلر به "سی ان بی سی" گفت: مزایای هر گونه ادغام با پژو سیتروئن بسیار اندک بوده و در واقع گزینه‌هایی که ممکن است در آینده برای فیات کرایسلر در دسترس باشد را محدود می‌کند.

وی در ادامه افزود: این شرکت سرگرم مذاکره با شرکتهای متعددی در خارج از بخش خودرو برای همکاری است.

فناوری خودرو به حیطه جدید مورد علاقه شرکتهای سیلیکون والی از جمله گوگل و اپل تبدیل شده است و این شرکتها سرگرم کار روی پروژه‌هایی برای طراحی خودروهای خودران هستند. استفاده رو به رشد از نیروی رایانش در خودروها، فرصتهای جدیدی را پیش روی شرکتهای فناوری و خودروسازان قرار داده و رقابت میان آنها را تشدید کرده است

از سال گذشته که مارچیونه برای گسترش دادن فعالیت و کاهش هزینه‌های طراحی مدلهای جدید، تلاش کرد موافقت رقیبانش را برای ادغام جلب کند، گزارشهای متعددی از ادغام احتمالی میان فیات کرایسلر و سایر خودروسازان منتشر شده است. امیدهای زیادی برای ادغام این شرکت با جنرال موتورز وجود داشت اما مذاکرات مذکور همانند مذاکرات با تویوتا و فورد به نتیجه نرسید.

مارچیونه اوایل مارس در یک کنفرانس مطبوعاتی در نمایشگاه خودروی ژنو اظهار کرده بود هیچ مذاکره ای میان فیات کرایسلر و پژو سیتروئن وجود ندارد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید