پنتاگون آموزش و تجهیز معارضان سوری را از سر گرفت | اتاق خبر
کد خبر: 329533
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 01:01
سخنگوی ائتلاف ضد داعش به رهبری آمریکا اعلام کرد که پنتاگون برنامه آموزش و تجهیز معارضان سوری را از سر گرفته است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، پایگاه خبری البوابه اردن روز شنبه در گزارشی آورد: سرهنگ «استیو وارن» از طریق ویدئو کنفرانس از بغداد به خبرنگاران پنتاگون گفت که دهها نفر در حال حاضر آموزش می بینند.
وی از ذکر جزئیات این برنامه خودداری کرد، اما یادآور شد که این برنامه در حال حاضر در ابعاد نسبتا محدودی اجرا می شود تا میزان کارایی آن مورد بررسی قرار گیرد.
«اشتون کارتر» وزیر دفاع آمریکا ماه گذشته به کنگره این کشور گفته بود که پنتاگون درصدد از سرگیری این برنامه است، اما نمایندگان آمریکایی به این پیشنهاد به واسطه شکست موارد قبلی، با دیده شک و تردید نگریستند.
وزارت دفاع آمریکا سال گذشته 500 میلیون دلار برای آموزش گروه های به اصطلاح میانه رو از مخالفان سوری برای مقابله با داعش را اختصاص داد.
اما این طرح آموزشی به حال تعلیق درآورد، زیرا فقط حدود 150 نفر دوره نهایی آن را به اتمام رساندند، در حالی که اجرای آن برای آمریکا تقریبا 380 میلیون دلار هزینه در بر داشت.
مقام های آمریکایی پیشتر گفته بودند که کاخ سفید در حال بررسی طرحی برای افزایش قابل ملاحظه تعداد نیروهای عملیات ویژه آمریکایی در سوریه است.
به گزارش خبرگزاری رویترز از واشنگتن، این مقام های آگاه از جزئیات طرح آمریکا و از ذکر تعداد دقیق نیروهای اضافی که قرار است به سوریه اعزام شوند، خودداری کردند.
با این حال، یک مقام آگاه گفت که شمار نیروهای عملیات ویژه آمریکا چندین برابر می شود.
درحال حاضر حدود 50 نیروی ویژه آمریکایی در سوریه حاضر هستند که به طور عمده به عنوان مشاور کار می کنند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید