نگرانی اردوغان از رشد اسلام‌هراسی در آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 329726
تاریخ انتشار: 15 فروردین 1395 - 18:05
رییس جمهوری ترکیه گفت: اسلام‌هراسی در آمریکا در حال افزایش است و کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا در کمپین‌های انتخاباتی خود مسلمانان را مورد هدف قرار می‌دهند.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری رویترز، رجب طیب اردوغان در مراسم افتتاح مسجدی در نزدیکی واشنگتن گفت: هنوز مردمانی در سراسر جهان هستند که مسلمانان را تروریست می‌نامند. من به کاندیداهای ریاست جمهوری آمریکا با بهت و حیرت نگاه می‌کنم که هنوز از این موضع حمایت می‌کنند.

اردوغان اضافه کرد: متاسفانه، ما در دوره‌ای به سر می‌بریم که تعصب و پیش داوری علیه مسلمانان در آمریکا و در جهان در حال افزایش است. این مساله که پس از حادثه 11 سپتامبر درآمریکا، همه مسلمانان هزینه آن را با ترس و درد پرداخت می‌کنند، غیرقابل قبول است

وی با اشاره به حملات داعش در بروکسل و پاریس، گفت: این حملات در مقایسه با حملاتی که ترکیه در مبارزه با داعش، کردها و افراط گرایان چپ متحمل می‌شود، ناچیز است.

به گفته او، "جای پای تروریسم در پاریس و بروکسل مشاهده می‌شود اما فراموش نکنید این حجم از عملیات تروریستی با سطحی از تروریسم که ترکیه با آن مواجه بوده، غیر قابل مقایسه است."

مسجد ساخته شده به سبک معماری عثمانی در نزدیکی واشنگتن، یکی از بزرگترن مساجد در نوع خود است و این مرکز اسلامی و فرهنگی دارای کتابخانه، سالن کنفرانس، حمام ترک و... است.

دولت ترکیه با حمایت مالی گسترده از پروژه ساخت این مسجد، 110 میلیون دلار هزینه کرده است. اردوغان در بخش دیگری از سخنرانی خود گفت: این مرکز می‌تواند نقش مهمی برای مسلمانان آمریکا داشته باشد.

ایسنا

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید