پایان حفاری خط ۶ تا اواسط سال ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 329824
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 01:19
محمد باقر قالیباف در صحن شورا اعلام کرد:
شهردار تهران گفت: در چند ماه باقی مانده به پایان سال قبل در خط ۶ مترو پیشرفت خوبی حاصل شد و با فشار مضاعفی که آوردیم در مراحل خوبی قرار دارد و تا اواسط سال ۹۵ حفاری این خط تمام خواهد شد.

شهردار تهران که در دویست و چهل و هفتمین جلسه شورا در صحن شورا حضور داشت با اشاره به سخنان مقام معظم رهبری مبنی بر نام گذاری سال ۹۵ به نام سال اقتصاد مقاومتی اقدام و عمل گفت: جنس کار شهرداری تهران بیشتر ماهیت اجرایی و عملی دارد و نمی توان کار ستادی برای آن متصور شد. کارهایی که ما انجام می دهیم عجین شده با کارهای اجرایی و عملی است.

وی ادامه داد: ما مصمیم که رویکرد اقتصاد مقاومتی را که از سال های قبل شروع کردیم با قدرت ادامه دهیم.
شهردار تهران اظهار داشت: در سال ۹۵ توجهمان را در بخش عمرانی معطوف به مترو خواهیم کرد به طوریکه در فرصت کمتر از دو سال باقی مانده ۱۰۰ کیلومتر باقی مانده مترو را به تهران اضافه خواهیم کرد.

قالیباف همچنین افزود: در چند ماه باقیمانده به پایان سال قبل در خط ۶ مترو پیشرفت خوبی حاصل شد و با فشار مضاعفی که آوردیم در مراحل خوبی قرار دارد و تا اواسط سال ۹۵ حفاری این خط تمام خواهد شد.

شهردار تهران تاکید کرد: در سال ۹۵ هیچ پروژه ی جدیدی را تحت هیچ عنوان را شروع نخواهیم کرد . پروژه های نیمه تمام را نیز به اتمام خواهیم رساند.

قالیباف با اشاره به لزوم تمرکز بر سرمایه گزاری بخش خصوصی در پروژه های شهرداری گفت: در این بخش که مورد تاکید اعضای شورای اسلامی شهر تهران هم بوده اتفاقات خوبی در راه خواهد بود.

وی بیان داشت: به عنوان نمونه می توان گفت که ما شهروند را می توانیم با سرمایه گزاری بخش خصوصی توسعه دهیم. ادامه شهر آفتاب را حتما به بخش خصوصی واگذار خواهیم کرد و در اتوبوسرانی نیز بخش خصوصی را بیشتر به کار خواهیم گرفت همچنان که از مشارکت بخش خصوصی در ناوگان اتوبوسرانی از ۶۵ درصد به ۸۰ درصد رساندیم.

قالیباف تصریح کرد: ما در صدد هستیم بخش خصوصی در حوزه های خدماتی ، آی تی و بخش های دیگر ادامه دهیم و در این کار مجدانه در حال تلاش هستیم.

شهردار تهران افزود: با توسعه بخش خصوصص سربار هزینه ها را کاهش خواهیم داد و این نمود عینی اقدام و عمل در اقتصاد مقاومتی خواهد بود. ما جلوگیری از اسراف و صرفه جویی را سرلوحه کار خود قرار خواهیم داد.

قالیباف سپس با اشاره به چالش اقتصادی گفت: چالش اقتصاد یک موضوع ملی است نه موضوع جناحی و سیاسی و من بارها اشاره کرده ام که هر کس با بحث اقتصادی رفتار سیاسی داشته باشد به دور از مردانگی و شرافت رفتار کرده است.

شهردار تهران اظهار داشت : امروز بحث اقتصادی مانند دفاع مقدس و موضوع هسته ای سات و همه باید دست به دست هم دهیم و این چالش را از پیش رو برداریم. امام(ره) هم در سال ۵۸ سفارش نموده بودند که من برای آینده ی انقلاب نگران مسائل اقتصادی هستم اگر نتوانیم این مسائل را حل کنیم مردم از انقلاب و اسلام رویگردان می شوند. بنابراین بحث اقتصادی و فقر بحث مهمی است و همه باید در حل این چالش همت کنم ولو به نفع رقیب سیاسیمان باشد. گرچه من اعقتاد دارم در این زمینه دولت باید گام اول را بردارد.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید