ورود بهزیستی به مدارس و دانشگاه‌ها برای آموزش مهارت‌های زندگی | اتاق خبر
کد خبر: 330008
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 13:33
رییس مرکز توسعه، پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی کشور از همکاری با معاونت تربیت بدنی و سلامت وزارت آموزش و پرورش جهت انعقاد تفاهم نامه‌ای به منظور ارائه آموزش‌های "مهارت زندگی و سلامت اجتماعی" برای تمامی مقاطع تحصیلی خبر داد.

اتاق خبر: مجید رضازاده ، اظهار کرد: یکی از گلوگاه‌های بسیار مهم در هر جامعه‌ای برای ارائه آموزش‌های مهارت‌های زندگی و سلامت اجتماعی به منظور پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی، مدارس و مراکز آموزشی هستند.

وی افزود: در حال حاضر ارتباط و همکاری بسیار خوبی میان سازمان بهزیستی کشور و وزارت آموزش و پرورش برقرار شده این درحالیست که در دولت گذشته حتی ما را به مدارس راه نمی‌دادند و مدعی بودند که این آموزش‌ها غربی است در حالی که تمامی این آموزش‌ها در دین اسلام مورد تاکید قرار دارد.

رییس مرکز توسعه پیشگیری و درمان اعتیاد سازمان بهزیستی در ادامه عنوان کرد: درحال حاضر نیز با وجود آنکه ارتباط با آموزش و پرورش بسیار خوب شده اما باز هم به علت ساختارهای سنتی موجود در آموزش و پرورش، تفکر برخی اولیا و تمرکز آنها بر آموزش‌های سنتی و عدم مطالبه‌گری آنان از دولت، ارائه چنین آموزش‌هایی در مدارس با دشواری‌هایی همراه است.

رضازاده در ادامه ضمن تاکید برآنکه باید موانع موجود شناسایی و رفع شوند و هم چنین نیاز است در این زمینه در کشور فرهنگ سازی مناسب صورت گیرد، گفت: در هر حال معتقدیم مهمترین گلوگاه ارائه آموزش‌های مهارت‌های اجتماعی و سلامت اجتماعی جهت پیشگیری از آسیب‌ها، مدارس هستند اما هنوز فقدان این آموزش‌ها در کشور به شدت احساس می‌شود.

وی در خصوص ارائه این آموزش‌ها در دانشگاه‌ها نیز اظهار کرد: اسفندماه سال 94 کارگاه بزرگ آموزش‌های پیش از ازدواج برای دانشجویان دانشگاه صنعتی شریف برگزارشد. تاکنون این آموزش‌ها به سه دانشگاه تهران، صنعتی شریف و شهید بهشتی ارائه شده و سایر دانشگاه‌های کشور نیز در صورت انقعاد تفاهم‌نامه با بهزیستی می‌توانند از این آموزش‌ها بهره‌مند شوند.

منبع: ایسنا

 

 

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید