حق بیمه گمشده رانندگان تاکسی و پیگیری سازمان تاکسیرانی | اتاق خبر
کد خبر: 330034
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 15:18
چندروزی است که خیابان ملک، شاهد تجمع رانندگان تاکسی است که مبالغ بیمه‌ای خود را به شرکت تعاونی تاکسی رانان، پرداخت می‌کردند اما از آبان‌ماه متوجه می‌شوند که حق بیمه آنها پرداخت نشده است.

اتاق خبر: رضا قاضی، معاون برنامه‌ریزی تاکسیرانی شهرداری تهران ، در واکنش به تجمع چند روز اخیر رانندگان تاکسی گفت: این شرکت که نام شرکت تعاونی تاکسیرانان را یدک می‌کشد، هیچ ارتباطی با سازمان تاکسیرانی شهرداری تهران ندارد و از سال گذشته نیز شهرداری تهران طی مکاتبات گسترده با وزارت تعاون نسبت به استفاده از نام تاکسیرانی و شباهت آرم این شرکت تعاونی با سازمان تاکسیرانی مراتب اعتراض خود را اعلام کرده است.

وی با بیان اینکه این شرکت تعاونی چند سال پیش مجوز فعالیت خود را از وزارت تعاون دریافت می‌کند، گفت: این شرکت به عنوان یک هلدینگ فعالیت خود را با دایر کردن سوپرمارکت‌های مختلف، درمانگاه و... ادامه می‌دهد و حتی از شرکت تاکسیرانی برای فعالیت در حوزه فعالیت رانندگان تاکسی مجوزاتی دریافت می‌کند.

معاون برنامه‌ریزی تاکسیرانی شهرداری تهران با بیان اینکه این شرکت تعاونی با کسب مجوز از بیمه تامین اجتماعی به عنوان کارگزار بیمه نسبت به اخذ حق بیمه رانندگان اقدام کرده اما متاسفانه مشخص شد که چندین ماه حق بیمه رانندگان را به سازمان بیمه تامین اجتماعی پرداخت نکرده است، گفت: این موضوع موجب اعتراض گسترده رانندگان تاکسی شده که به عنوان واسطه این شرکت تعاونی را انتخاب کرده‌اند.

قاضی با تاکید بر اینکه سازمان تاکسیرانی هیچ‌گونه ارتباطی با این تخلف ندارد، گفت: با این حال از آنجایی که موضوع رانندگان تاکسی در میان است، مدیرعامل تاکسیرانی شهرداری تهران جلسات زیادی را طی روزهای اخیر با سازمان تامین اجتماعی برقرار گرفته و حتی پیش از سال جدید، در تفاهم‌نامه‌ای با سازمان تامین اجتماعی مقرر شد رانندگان تاکسی به عنوان خویش‌فرما شخصا اقدام به واریز حق بیمه خود کنند.

وی افزود: متاسفانه این شرکت تعاونی سه ماه حق بیمه حدود 80 درصد رانندگان تاکسی که وابسته به این شرکت بوده‌اند را به بیمه تامین اجتماعی پرداخت نکرده است و این درحالی است که هر یک از تاکسیرانان می‌توانند از این به بعد به شعب تأمین اجتماعی که دفترچه بیمه‌اش را صادر کرده، مراجعه کنند و پول قدرالسهم خودشان را به آن شعبه دهند در حالی که 50 درصد تخفیف دولت هم در همان شعب کارگزاری تعبیه شده است.

قاضی با بیان اینکه سازمان تاکسیرانی در حال پیگیری حل مشکلات رانندگان است گفت: قرارشده سازمان تامین اجتماعی نیز به عنوان سازمان بالادستی این کارگزاری مراحل قضایی این پرونده را پیگیری کند.

منبع :ایسنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید