۷۸۰هزارکیلو ماده غذایی نابود شد | اتاق خبر
کد خبر: 330077
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 18:20
رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت از معدوم سازی ۷۸۰ هزار کیلو ماده غذایی آلوده و غیربهداشتی در ایام نوروز خبر داد.

اتاق خبر: دکتر خسرو صادق نیت روز دوشنبه در نشست خبری به تشریح عملکرد بازرسی های بهداشتی از اماکن عمومی و مراکز تهیه غذا در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: یک هزار و ۷۰۰ اکیپ ثابت و سیار که شامل ۴ هزار و ۵۰۰ بازرس بهداشت و محیط بود، از صبح تا شب از اماکن عمومی مراکز تهیه غذا بازرسی به عمل آوردند.

وی با اعلام اینکه تا ۱۵ فروردین بیش از ۶۰۰ هزار بازرسی بهداشتی از اماکن عمومی و مراکز تهیه غذا شده است، اظهار کرد: در این بین ۱۰ هزار مورد از بازرسی ها منجر به شناسایی تخلف و ارجاع به سیستم غذایی شده است. همچنین یک هزار و ۷۰۰ مورد پلمپ و تعطیلی مراکز متخلف را در ایام نوروز داشته ایم.

صادق نیت با اشاره به معدوم سازی ۷۸۰ هزار کیلو ماده غذایی آلوده و غیربهداشتی در بازرسی های ایام نوروز اظهار داشت: به طور میانگین ۵۰ گرم ماده غذایی آلوده می تواند یک نفر را مسموم کند که با این احتساب از مسمومیت بیش از ۱۵ میلیون نفر پیشگیری کرده ایم.

رئیس مرکز سلامت محیط و کار وزارت بهداشت با اعلام اینکه بیش از ۵۰ درصد از کشفیات مواد غذایی آلوده به دنبال شکایت مردمی صورت گرفته است، ادامه داد: ۴ هزار و ۵۰۰ بازرس بهداشت و محیط در ایام نوروز در قالب یک هزار و ۷۰۰ اکیپ در اماکن عمومی و مراکز تهیه غذا نظارت داشتند.

صادق نیت بیشترین تخلفات مواد غذایی آلوده را شامل مواد غذایی خام مثل سوسیس و کالباس و همچنین غذاهای طبخ شده در رستوران ها و اغذیه فروشی ها دانست.

منبع:مهر

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید