حکیم نقشه راه تشکیل دولت تکنوکرات عراق را مطرح کرد | اتاق خبر
کد خبر: 330097
تاریخ انتشار: 16 فروردین 1395 - 19:29
ایرنا نوشت: 'عمار حکیم' رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق طرح اصلاحات ملی ونقشه راه تشکیل دولت آتی تکنوکرات را مطرح کرد.

اتاق خبر - به گزارش خبرگزاری عراق، مجلس اعلای اسلامی عراق شب گذشته با صدور بیانیه ای اعلام کرد نقشه راه دو مسیر دارد: نخست ایجاد تمایل مردمی در ایجاد تغییرات ویژه در عملکرد دولت و دوم حفظ مشروعیت قانون اساسی.
وی افزود: مجلس با فراهم کردن زمینه کار ، دولت را برای برداشتن گام های بزرگ و اصلی حمایت می کند تا کشور را در عبور از حالت انسداد سیاسی یاری کند.


عمار حکیم، رئیس مجلس اعلای اسلامی عراق، امروز دوشنبه در دیدار با 'سلیم جبوری' رئیس پارلمان ،طرح اصلاحات وآشتی ملی را مورد بررسی قرار داد.
دو طرف بر اهمیت تکمیل کردن طرح اصلاحات ،آشتی ملی متناسب با شرایط کشور تاکید کردند.
حیدر العبادی از تابستان گذشته که اعتراض های عمومی نسبت به خدمات و نیز وضعیت روبه وخامت اقتصادی شروع شد و مرجعیت عراق نیز از آن حمایت کرد، یک طرح اصلاحی ارائه کرد که بعد از ماه ها، با توفیقی همراه نشد.
وی اعلام کرد که قصد دارد یک دولت تکنوکرات غیر حزبی تشکیل دهد و از پارلمان نیز خواستار اعطای اختیارات ویژه شد که با آن مخالفت های زیادی صورت گرفت.
این در حالی است که تلویزیون دولتی عراق روز پنجشنبه گذشته اعلام کرده بود که نخست وزیر عراق فهرست کاملی از اعضای کابینه خود را به رئیس پارلمان این کشور به منظور موافقت با آن تقدیم کرد.

94110

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید