هوندا، پتنت تشخیص نقاط کور موتورسیکلت را به ثبت رساند | اتاق خبر
کد خبر: 330184
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 01:04
سیستم هشدار نقاط کور در اغلب خودروهای لوکس و گران قیمت وجود دارد که با علائم شنیداری و دیداری این هشدار به راننده اطلاع داده می‌شود. به تازگی هوندا پتنتی ارائه کرده که سیستم هشدار نقاط کور در موتورسیکلت با علائم دیداری و لامسه‌ای به راننده اطلاع می‌دهد.

اتاق خبر - هوندا به تازگی پتنتی از یک سیستم هشدار ارائه کرده است که به راننده نزدیک شدن وسایل نقلیه را اطلاع می‌دهد؛ مانند خودروهایی که در نقاط کور وی واقع شده‌اند. این سیستم از ترکیب دوربین و امواج رادار برای تشخیص اجسام استفاده می‌کند و در صورتی که راننده قصد تعویض مسیر یا جهت حرکت داشته باشد، هشداری تصویری و لامسه‌ای به وی می‌دهد.

honda VFR1200F

سنسورها از محیط اطراف موتورسیکلت اسکن ۳۶۰ درجه‌ای انجام می‌دهند، تا وسایل نقلیه، عابرین پیاده یا موانعی که در حال نزدیک شدن هستند را شناسایی کنند. هنگامی که راکب راهنما را برای تعویض مسیر یا دور زدن در جهت موافق روشن کنند و مانعی وجود داشته باشد، سیستم امکانی فراهم می‌کند که بازخورد لامسه‌ای به وی ارسال شود؛ به‌ طوری‌ که در فعال کردن سوییچ راهنما مقاومت به عمل می‌آورد. بدین صورت به راننده هشدار را از طریق سوییچ روشن کننده راهنما دریافت می‌کند و از وجود مانع با اطلاع می‌شود.

honda VFR1200F

این پتنت یک شاخص دیداری نیز برای هشدار در هنگام تشخیص موانع در اختیار دارد. این شاخص می‌تواند بر روی پنل روبروی راننده نصب شود و یا جداگانه بدان متصل شود به‌ نحوی که راننده بتواند آن را ببیند.

این پتنت می‌تواند بازخورد‌های لمسی دیگری نیز که به وسیله موتور الکتریکی قابل نصب بر روی دستگیره گاز، پدال پایی وصندلی است، به راکب ارسال کند. این موتور‌های الکتریکی توانایی ایجاد لرزش را دارند تا راننده از شرایط پیش‌رو مطلع شود.

honda VFR1200F

هوندا از موتورسیکلت مدل VFR1200R برای به تصویر کشیدن این پتنت استفاده کرده است ولی تکنولوژی قابل ارائه بر روی مدل‌های دیگر نیز است.

honda VFR1200F

به نظر شما این سیستم می‌تواند در جلوگیری از تصادفات موتورسیکلت سواران مؤثر باشد؟

منبع:زومیت
94110
کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید