آخرین آمار قربانیان مناقشه قره باغ | اتاق خبر
کد خبر: 330190
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 01:28
تسنیم نوشت: دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور انسان دوستانه اعلام کرد که در درگیری‌های ۲ و ۳ آوریل در منطقه قره باغ حداقل ۳۳ نفر کشته و بیش از ۲۰۰ نفر دیگر زخمی شده‌اند.

اتاق خبر - به گزارش اسپوتنیک، در حالی که آمارهای مختلفی در خصوص تلفات و زخمی های درگیری های خشونت آمیز روزهای اخیر بین نیروهای جمهوری آذربایجان و ارمنستان منتشر شده است، دفتر سازمان ملل برای هماهنگی امور انسان دوستانه با انتشار بیانیه ای از کشته شدن 33 نفر در درگیری های دو روز اخیر خبر داده است.


در این خشونت ها همچنین بیش از 200 نفر نیز زخمی شده اند. این گزارش افزود: منابع رسمی ارمنستان و آذربایجان اعلام کرده اند که در نتیجه درگیری ها تاکنون 30 نظامی و 3 عیر نظامی کشته شده اند. آمار افراد زخمی شده بر اثر این درگیری ها هنوز از سوی منابع رسمی دو طرف تایید نشده است ولی منابع غیر رسمی اعلام کرده اند که بیش از 200 نفر زخمی شده اند.

وزارت دفاع ارمنستان نیز اعلام کرده است که گزارش های منتشر شده از سوی باکو در خصوص تلفات سنگین انسانی و نظامی ارمنستان در قره باغ به هیچ وجه صحت ندارد.

سخنگوی وزارت دفاع آذربایجان پیش از این اعلام کرده بود که طرف ارمنستانی متحمل خسارات شدیدی از نظر انسانی و تجهیزاتی شده است.

سرژ سرکیسیان رئیس جمهور ارمنستان اعلام کرده است که 18 نظامی این کشور در این درگیری ها کشته و 35 نفر دیگر زخمی شده اند. این بزرگترین درگیری بین دو کشور از زمان برقراری آتش بس در سال 1994 میلادی بوده است.

وزارت دفاع آذربایجان نیز اعلام کرده است که در این درگیری ها حداقل 12 سرباز ارتش کشته و یک فروند بالگرد نیز سرنگون شده است.روابط ارمنستان و آذربایجان بار دیگر در موضوع قره‌باغ دچار تنش شد و طرفین یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم کردند.

رئیس‌جمهور آذربایجان اعلام کرد که در درگیری‌های دو روزه با ارتش ارمنستان در منطقه ناگورنو قره‌باغ بیش از یکصد نظامی ارمنستانی کشته و یکصد نفر نیز زخمی‌ شده‌اند.

از سوی دیگر سخنگوی وزارت دفاع ارمنستان نسبت به آتش‌بس اعلام شده از سوی آذربایجان در منطقه ناگورنور قره‌باغ ابراز تردید کرد و گفت: این یک تله رسانه‌ای است که به معنی آتش‌بس یکجانبه نخواهد بود.

آذربایجان  روز یکشنبه آتش‌ بس یک‌طرفه اعلام کرده بود اما بااین‌حال اعلام کرد که در صورت مواجهه با حمله احتمالی از سوی ارمنستان واکنش نشان خواهد داد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید