مبارزه با تروریسم جهانی مستلزم همكاری همه كشورهاست | اتاق خبر
کد خبر: 330201
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 02:16
سفیر ایران در رومانی:
سفیر جمهوری اسلامی ایران در رومانی درباره خطر عظیمی كه تروریسم جهانی و بویژه داعش برای بشریت ایجاد كرده است، گفت: توفیق در مبارزه با تروریسم مستلزم همكاری و هماهنگی همه كشورهای دنیا است.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا، «حمید معیر» كه روز دوشنبه به دعوت رئیس دانشگاه «بابش بویو» رومانی برای برپایی صنایع دستی و آمار هنری كشورمان به استان كلوژنابوكا سفر كرد، در جمع اساتید و دانشجویان این دانشگاه درباره مبارزه با تروریسم به پیام تاریخی رهبر معظم جمهوری اسلامی ایران خطاب به جوانان اروپا اشاره كرد و افزود: رهبر معظم انقلاب اسلامی در این پیام خواسته اند كه جوانان اروپایی با مراجعه به منابع اصلی آشنایی با اسلام یعنی كتاب قرآن كریم و مراجعه به علما واقعی این دین با حقایق آن آشنا شوند و راه حل های جدیدی كه قابلیت حل مشكلات عظیم سیاسی، اجتماعی جوامع غربی را داشته باشند، ارائه كنند.

سفیر ایران در رومانی در دیدار با «آندره ئی» اسقف اعظم مسیحیان ارتدوكس منطقه شمالی رومانی ضمن تشریح وضعیت اقلیت ها در جمهوری اسلامی ایران و تلاش های كشورمان جهت نزدیكی قلوب و دیدگاه های ادیان مختلف الهی از طریق برپایی اجلاس های گفت و گو بین ادیان بر لزوم تلاش بیشتر علما مسیحی در غرب جهت نجات جوانان اروپایی و غربی از دام انحرافات گوناگون تاكید كرد.

وی بازگشت به معنویات و توجه به احكام و دستورات الهی را تنها راه نجات بشریت برشمرد.

«آندره ئی» اسقف اعظم منطقه شمال رومانی نیز در این دیدار با تشریح نزدیكی ادیان اسلام و مسیحیت در طول تاریخ و بویژه مسیحیت ارتدوكس گفت: متاسفانه در جامعه مدرن یك بحران گفت و گوی بین ادیان وجود دارد و باید تلاش كنیم با تحصیلات در دانشگاه این عقاید را بهتر به جوانان معرفی كنیم.

وی افزود: ما از تلاش های جمهوری اسلامی ایران بسیار خوشنودیم و از اینكه سفارت ایران در بخارست برای همكاری با دانشگاه الهیات اعلام آمادگی كرده است، بسیار سپاسگزاریم.

اسقف اعظم منطقه مسیحیان ارتدوكس در شمال رومانی همچنین با اشاره به حضور سه دانشمند ایرانی در بیت المقدس هنگام مراسم ولادت حضرت مسیح (ع) گفت: این واقعه حكایت از آن دارد كه برای ایرانیان همیشه مسائل روحی، معنوی و اعتقادات دینی بسیار مهم بوده است.

سفیر ایران در بخارست در این سفر از یك كارخانه صنعتی در استان كلوژنابوكا رومانی بازدید و با حضور در شهر «توردا» دومین شهر استان كلوژ علاوه بر دیدار با شهردار این شهر، از معدن نمك كه از مراكز عمده گردشگری رومانی است، بازدید كرد.

نمایشگاه برپا شده در شهر كلوژ رومانی از آثار هنرمندان ایرانی و صنایع دستی كشورمان مورد استقبال مقامات و مردم استان كلوژنابوكا قرار گرفته و بازدیدكنندگان برگزاری این نمایشگاه را اقدام كم نظیری در آن منطقه می دانند كه باعث آشنایی هر چه بیشتر مردم این منطقه رومانی با فرهنگ ایرانی خواهد شد.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید