با نفوذ به تشكیلات داعش، عملیات فلوجه نزدیك است | اتاق خبر
کد خبر: 330212
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 03:07
فرمانده عراقی:
فرمانده لشكر18 'الحشد الشعبی' به نزدیك شدن زمان آغاز عملیات آزادسازی شهر فلوجه، اشاره كرد و گفت كه نیروهای اطلاعاتی الحشد الشعبی در تشكیلات تروریستی داعش در مثلث عملیاتی فلوجه، الكرمه و الصقلاویه در شرق رمادی مركز استان الانبار نفوذ كرده اند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل ازایرنا، 'سیدحامد الجزائری' كه معاون دبیر كل گروه مقاومت اسلامی 'سرایا خراسانی' نیز هست، روز دوشنبه به خبرنگار ایرنا افزود: نیروهای اطلاعاتی تشكیلات مردمی الحشد الشعبی توانسته اند در مثلث عملیاتی فلوجه، الكرمه و الصقلاویه از توابع استان الانبار نفوذ كرده و اطلاعات دقیق از داخل این گروه تروریستی كسب كنند.

وی به حمله گسترده بامداد روز دوشنبه گروه تروریستی داعش در محور الكرمه اشاره كرد و گفت: از وقوع این حمله داعشی ها اطلاع داشتیم و به همین دلیل پیش از اینكه بتوانند به اهداف مورد نظر خود برسند سركوب شدند.

فرمانده عراقی ادامه داد: در حمله صبح امروز تروریست های داعش، حدود 300 عنصر داعشی شركت داشتند و قصد شكستن حلقه محاصره در محور الكرمه و بازكردن گذرگاهی برای فرار از این محور داشتند كه به دلیل واكنش به موقع مدافعان و حمایت جنگنده های ارتش سركوب شدند.

وی از تعداد دقیق تلفات عناصر تروریستی داعش در این حمله ابراز بی اطلاعی، اما تاكید كرد كه تعداد زیادی از عناصر داعش در این حمله به هلاكت رسیده اند.

الجزائری یاداورشد كه داعش در مثلث عملیاتی فلوجه، الكرمه و الصقلاویه توان عملیاتی خود را از دست داده و تنها سلاح موجود در اختیار آنها خودروهای بمب گذاری شده و عناصر انتحاری است.

الجزائری از نزدیك شدن زمان شروع عملیات آزادسازی فلوجه خبر داد و گفت: نیروها در این محور در آماده باش كامل قرار دارند و در انتظار دستورات فرمانده كل نیروهای مسلح عراق برای شروع عملیات هستیم.

وی گفت: ساخت كه یك فرماندهی مشترك ، مدیریت عملیات را بر عهده خواهد گرفت و نیروهای نظامی و مردمی الحشد الشعبی، پشتیبانی هوایی ارتش و نیروی هوایی عراق به علاوه پشتیبانی توپخانه ای در این عملیات شركت دارند.

'حیدر العبادی' نخست وزیر به عنوان فرمانده كل قوای مسلح عراق در جلسه 31 مارس گذشته در پارلمان ملی این كشور گفت كه به زودی عملیات آزاد سازی فلوجه از تصرف داعش آغاز می شود.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید