Performancing Metrics

بررسی طرح در مجلس | اتاق خبر
کد خبر: 330371
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 12:09
نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس، از آغاز بررسی طرح «تبدیل نظام انتخاباتی شوراهای شهر و روستا به نظام تناسبی» در این کمیسیون، طی هفته آینده خبر داد.

اتاق خبر:محمدجواد کولیوند ، از ارائه طرح «تبدیل نظام انتخاباتی شوراهای شهر و روستا به نظام تناسبی» از سوی جمعی از نمایندگان به کمیسیون شوراها خبر داد و گفت: بر اساس این طرح، رقابت نامزدهای شوراهای شهر و روستا بر سر کرسی‌های تخصصی خواهد بود، نه بر سر کلیت شورا.

وی در توضیح این نکته گفت: بر اساس این طرح، تعداد کرسی‌های شوراهای شهر و روستا به تناسب مدرک تحصیلی و نیاز شورا تعریف می‌شود و رقابت نامزدها بر اساس تخصص خودشان بر سر کرسی‌های تخصصی شورا خواهد بود؛ به عنوان مثال اگر شورای شهر یک شهرستان ۹ عضو داشته باشد و یکی از کمیسیون‌های آن کمیسیون عمران باشد، نامزدهایی که دارای مدرک تخصصی و سابقه عمران هستند، فقط بر سر این یک کرسی رقابت می‌کنند.

کولیوند گفت: این طرح بر اساس اصول هفتم و یکصدم قانون اساسی تدوین شده و هدف از ارائه آن این است که رقابت نامزدها به صورت تخصصی باشد.

نایب رئیس کمیسیون شوراها و امور داخلی مجلس خاطرنشان کرد: این طرح فعلا در کمیسیون اعلام وصول شده و اگر هفته آینده کار بررسی بودجه ۹۵ به اتمام برسد و نیاز به بررسی پیشنهادات بودجه‌ای در کمیسیون نباشد، وارد بررسی طرح می‌شویم.

منبع:مهر

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید