۱۳۸ نفر برای کسب ۶۹ کرسی در مرحله دوم انتخابات با یکدیگر رقابت می‌کنند | اتاق خبر
کد خبر: 330412
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 14:53
رئیس ستاد انتخابات کشور، اعلام کرد: مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی در دهم اردیبهشت ماه در ۵۶ حوزه برای انتخاب ۶۹ نماینده برگزار خواهد شد.

اتاق خبر:محمدحسین مقیمی با بیان اینکه وزارت کشور دو تاریخ دهم اردیبهشت و ۲۷ فروردین را برای برگزاری مرحله دوم انتخابات دهمین دوره مجلس شورای اسلامی به شورای نگهبان پیشنهاد کرده بود و این شورا با تاریخ دهم اردیبهشت ماه موافقت کرده است، تصریح کرد: در مرحله اول انتخابات ۲۲۱ نماینده از ۲۰۷ حوزه انتخاب شدند و مرحله دوم انتخابات در ۵۶ حوزه برای انتخاب ۶۹ نماینده برگزار خواهد شد.

این مقام مسئول در وزارت کشور با تاکید بر اینکه در جریان این انتخابات ۱۳۸ نفر با هم رقابت می‌کنند و ۱۵ هزار و ۸۰۰ صندوق رای در این انتخابات خواهیم داشت، ادامه داد: انتخابات در مرحله دوم در ۲۱ استان برگزار می‌شود و از نظر تهیه تعرفه و امکانات برای برگزاری انتخابات تدابیر و اقدامات لازم انجام شده است.

مقیمی با بیان اینکه از صندوق‌هایی که برای انتخابات خبرگان استفاده شد برای این انتخابات استفاده خواهیم کرد، در پاسخ به این سوال که آیا انتخابات در این مرحله به صورت الکترونیکی برگزار خواهد شد یا نه، گفت: مرحله دوم انتخابات به مانند مرحله اول برگزار خواهد شد.‌‌ همانطور که اطلاع دارید شورای نگهبان ایرادهایی را به سیستم ارائه شده برای برگزاری انتخابات به صورت الکترونیکی گرفته که این ایرادها همچنان باقی است و انتخابات در این مرحله به مانند مرحله اول برگزار خواهد شد.

او با بیان اینکه البته از ۲۴ مرحله انتخابات ۲۲ مرحله آن ماشینی است و دو مرحله رای گیری و شمارش آرا دستی است ادامه داد: به خاطر اینکه تعداد داوطلبان کمتر است کار در این دوره نسبت به دوره قبل ساده‌تر است، ولی این چیزی از اهمیت این انتخابات نمی‌کاهد.

مقیمی که با رادیو گفت‌وگو مصاحبه می‌کرد، با بیان اینکه حدود ۲۳ الی ۲۴ درصد نمایندگان مجلس شورای اسلامی در مرحله دوم انتخاب خواهند شد از کاندیدا‌ها و طرفداران آن‌ها خواست که به قانون احترام گذاشته، اخلاق انتخاباتی را رعایت کنند و با مجریان قانون همانند مرحله اول همکاری‌های لازم را داشته باشند.

منبع: ایلنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید