مشکل رنو،دریافت پول از ایران است /تاکید بر ادامه فعالیت رنو در ایران | اتاق خبر
کد خبر: 33047
تاریخ انتشار: 22 آبان 1391 - 15:13

 عضو هیات نمایندگان اتاق تهران که از اعضای هیات مدیره انجمن قطعه سازان است، با اعلام اینکه شرکت خودروسازی رنو فرانسه به رغم عدم دریافت تعهدات مالی، به فعالیت های خود در ایران ادامه می دهد، خبر داد که راهکارهایی برای پرداخت بدهی های رنو در دست بررسی است.

به گزارش روابط عمومی اتاق تهران، محمدرضا نجفی منش با رد هرگونه شایعه ای مبنی بر خروج خودروسازی رنو از ایران، افزود: شرکت رنو فرانسه اعلام کرده است که اگر تا پایان دسامبر جاری (اواسط دی ماه) طلب خود را از ایران دریافت نکند، دیگر قادر نیست قطعات مورد نیاز خودروسازهای طرف همکاری خود در ایران را تامین کند. او با بیان اینکه رنو قصد خروج از بازار خودروسازی ایران را ندارد، تصریح کرد: در حال حاضر مشکل اصلی این خودروسازی اروپا ارسال قطعه به ایران است و در صورتی که پول قطعاتی که ماه ها پیش به ایران ارسال شده است تامین نشود، ارسال قطعه از سوی رنو با مشکلات جدی مواجه خواهد شد.

به گفته این فعال اقتصادی، شرکت رنو اعلام کرده که با گذشت 9 ماه از تحویل قطعات به ایران هنوز پول خود را دریافت نکرده است.

به گفته نجفی منش، در خصوص پرداخت بدهی های شرکت خودروسازی رنو، قرار بود که این شرکت بخشی از طلب خود از ایران را از شرکت نفتی توتال فرانسه که به ایران بدهکار است دریافت کند که این اتفاق هنوز نیفتاده است.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران در ادامه خاطرنشان کرد که در حال حاضر تمام شرکت های خودروسازی خارجی از ایران رفته اند و تنها رنو مانده است و نباید اجازه داد این خودورساز اروپایی از بازار ایران خارج شود.

کلید واژه ها :
مطالب مرتبط
نظرات
ADS
ADS
پربازدید