هدف ایران پایان دادن به درگیری جمهوری آذربایجان و ارمنستان است | اتاق خبر
کد خبر: 330478
تاریخ انتشار: 17 فروردین 1395 - 18:40
ظریف:
تسینم نوشت: وزیر امور خارجه کشورمان در بدو ورود به رامسر تأکید کرد که هدف جمهوری اسلامی ایران همواره پایان دادن به درگیری بین باکو و ایروان است، و امیدواریم که با درایت هسمایگان‌مان شرایط طوری رقم بخورد که خشونت و درگیری جای خود را به ثبات و گفتگو دهد.

اتاق خبر - محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه کشورمان که برای شرکت در نشستی سه‌جانبه با همتایان ترکیه‌ای و آذربایجانی خود وارد رامسر شده است با اشاره به برنامه کاری خود گفت: هدف از این نشست در واقع ترغیب و تشویق همکاری‌های در حوزه‌های مختلف در این سه کشور همسایه و مسلمان است که مهمترین آن‌ها تشویق تجارت و توسعه گردشگری و مسائل فرهنگی و همینطور تسهیل رفت و آمد اتباع دو کشور و تبادلات گمرکی و همگرایی در مبارزه با تروریسم است که کشورهای منطقه به دنبال هماهنگی برای مبارزه با تروریسم هستند.

وی در ادامه تأکید کرد که کشورهای همسایه در تلاش برای مقابله با افراط‌گرایی هستند.

ظریف افزود: متأسفانه با توجه به درگیری‌هایی که امروزه در منطقه ما (قره‌باع) وجود دارد، من پیش از این با همتای ارمنستانی خود گفتگوی تلفنی داشتم و به محض ورود به رامسر با وزیر خارجه آذربایجان گفتگو خواهم کرد. هدف جمهوری اسلامی ایران همواره پایان دادن به درگیری این دو کشور همسایه است. و امیدواریم که با درایت هسمایگان‌مان این شرایط طوری رقم بخورد که خشونت و درگیری جای خود را به ثبات و گفتگو دهد.

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید