رفتار اروپایی ها در قبال سوریه تغییر كرده است | اتاق خبر
کد خبر: 330627
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 04:15
فیصل مقداد:
معاون وزیرخارجه سوریه روز سه شنبه به تغییر رفتار كشورهای اروپایی در تعامل با سوریه اشاره كرد و گفت: امیدواریم حضور هیات سوری در برخی كشورهای اروپایی،‌ سبب تعجب كسی نشود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایرنا،‌ «فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه افزود: رفتار و نحوه برخورد كشورهای اروپایی در قبال سوریه به طور گسترده تغییر كرده است.
معاون وزیر خارجه سوریه همچنین گفت: برخی از كشورهای اروپایی از جمله فرانسه و انگلیس همه خطوط قرمز در قبال سوریه را زیر پا گذاشته اند.

وی همچنین درباره كشورهای عربی گفت: كشورهای عربی به جز كشورهایی كه در جنگ علیه سوریه شركت داشتند نیز مقصد هیات سوری در آینده می توانند باشند.
مقداد تصریح كرد: عادی شدن برخی مسائل به زمان نیاز دارد و سفر هیات سوری به مصر یا هیات مصری به سوریه نیز با گذشت زمان میسر خواهد شد.

وی به سفر اخیر خود به الجزایر اشاره كرد و ادامه داد: ما با الجزایر درباره یكپارچه سازی تلاش ها برای مبارزه با تروریسم اتفاق نظر داریم.

مقداد افزود: راهی نداریم جز اینكه با الجزایر در یك صف علیه تروریسم قرار بگیریم و در آینده نیز به لحاظ اقتصادی و امنیتی در این زمینه همكاری خواهیم كرد.

ولید معلم در چارچوب یك سفر رسمی پیشتر و در راس هیاتی از جمله « فیصل المقداد» معاون وزیر امور خارجه سوریه به الجزایر سفر كرد تا با مقام های بلند پایه این كشور دیدار و رایزنی كند.

سوریه از پنج سال گذشته تاكنون درگیر جنگ با تروریست هایی است كه با حمایت غرب و برخی از كشورهای منطقه، مناطقی از این كشور را اشغال كردند و مرتكب جنایت های بسیاری شدند.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید