شرکت توزیع برق باید بیمه‌گر شود | اتاق خبر
کد خبر: 330700
تاریخ انتشار: 18 فروردین 1395 - 08:12
عباس جدیدی:
معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران در خصوص قطع برق و خسارتهایی که از وجود نوسانات برقی نسبت به وسایل الکتریکی شهروندان وارد می شود گفت: شرکت توزیع برق نسبت به این موضوع بیمه گر شود.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری خبرآنلاین، در دویست و چهل و هشتمین صحن علنی شورای اسلامی شهر تهران که با حضور سیدمحمد هاشمی مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق تهران در خصوص نقاط ضعف و قوت شرکت توزیع برق استان تهران مطرح شد،مسایل و مشکلات این شرکت در حوزه انتقال برق از نیروگاهها به خصوص منطقه برق بعثت بحث و بررسی شد.

جدیدی در تذکر خود در این خصوص عنوان کرد: در بازدیدی که از منطقه 16 تهران انجام دادم وجود نیروگاه  برق بعثت از قدمت بالایی برخوردار است و این موضوع سبب شده تا راندمان تولید برق در این نیروگاه تنزل یابد و از کیفیت تولید برق با انرژی های نو و تجدید پذیر کاسته شود.

وی افزود: این اتفاق سبب ساز آلودگی زیست محیطی در منطقه خواهد شد ضمن اینکه مردم حاشیه نشین نیروگاه بعثت خواستار جابجایی این نیروگاه شده اند.

وی گفت: با توجه به فضای بزرگ این نیروگاه و وجود گستردگی حاشیه نیروگاه بعثت تهران از سوی شهرداری منطقه 16 تهران بوستان هایی احداث شده است، کهدر صورت استفاده شهروندان از این فضاها وجود کابل های انتقال دهنده برق فشار قوی باعث بروز آسیب های روانی و جسمانی برای شهروندان این منطقه خواهد شد.

معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران در ادامه با بیان اینکه دراسرع وقت نسبت به این معضل باید تمهیدات ویژه اتخاذ شود گفت: پیشنهاد ما این است که کابل های انتقال دهنده برق فشار قوی را به صورت زیر زمینی و با ضریب امنیت بالا جای گذاری کنند تا بتوان از بروز حوادث احتمالی نیز جلوگیری کرد.

جدیدی در ادامه به قطع برق و خسارتهایی که شهروندان از وجود نوسانات برقی نسبت به وسایل الکتریکی وارد می شود افزود: با توجه به اینکه اکثریت شهروندان منطقه 16  از جامعه کم درآمد و آسیب پذیر جامعه محسوب می شوند بهتر است سازمان برق تهران تمهیداتی در راستای حمایت این اقشار در بستر بیمه کردن وسایل برقی وجبران بخشی ازخسارت هایی که با نوسانات برق  شامل می شود را فراهم کند.

وی تاکید کرد: با توجه به مصوبه ای در خصوص زیباسازی شهر تهران اتخاذ شده است وجود پست های فشار قوی برق و فرسوده بودن سیستم های انتقال باعث بروز حوادث ناگوار خواهند شد ضمن اینکه زیبایی چهره شهر را نیز به مخاطره انداخته است و باید به سرعت مراحل انتقال آن به صورت هوایی در دستور کار شرکت توزیع نیروی برق تهران قرار گیرد.

معاون نظارت شورای اسلامی شهر تهران در پایان نبود زیرساخت‌های مناسب توسعه شبکه برق وآسیب‌دیدگی مستمر تأسیسات برق شبکه‌های توزیع را یکی از علل چالش های پیش رو شرکت توزیع نیروی برق منطقه ای تهران دانست و افزود:امیدواریم با تمهیداتی که صورت می گیرد شاهد خدمت رسانی بهتر و با کیفیت مطلوب تر به شهروندان در حوزه توزیع برق باشیم.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید