جنایت علیه میراث بشریت در پالمیرا | اتاق خبر
کد خبر: 330956
تاریخ انتشار: 20 فروردین 1395 - 10:29
بلایایی که داعش بر سر آثار تاریخی آورده است
در تصاویر زیر می‌توانید قبل و بعد آثار تاریخی را ببینید که داعش به آن‌ها حمله کرده و تقریبا بیشتر آن‌ها را از بین برده است.

شراره داودی: یک سال از حملات هوایی نیروی تروریستی داعش به شهرستان پالمیرا در سوریه می‌گذرد، در این مدت نیروهای سوری با کمک حملات هوای روسیه توانستند این شهرستان را پس بگیرند. اما این باز پس گیری با اینکه باعث خوشحالی است، اما به دلیل اینکه بخش‌های زیادی از این منطقه توسط نیروهای تکفیری داعش از بین رفته است، دیگر شهر همان شکل و شمایل قبلی خودش را ندارد و بسیاری از آثار باستانی این منطقه که در نوع خودش منحصر به فرد بودند، از بین رفته است.

در این میان جوزف عید، عکاس خبرگزاری فرانسه عکس‌هایی را که دو سال قبل از این آثار باستانی گرفته بود را با امروز همان مکان‌ها مقایسه کرده و تصاویر تازه‌ای را منتشر کرده است.

مدیر آثار باستانی سوریه در این باره می‌گوید: «ما هرکاری برای این مجموعه انجام دهیم، هیچ‌چیز مانند روز اول نمی‌شود، به گفته کارشناس‌های‌ ما حتی قادر به بازسازی یک سوم این ساختمان‌ها نیستیم و امیدواریم با کمک یونسکو و همکاری باستان‌شناس‌ها بتوانیم بخشی از این خرابه‌ها را دوباره بسازیم.» 

منبع:مهر

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید