تغییر غیرمنتظره 2 مقام ارشد مسئول روابط دولت مکزیک با آمریکا | اتاق خبر
کد خبر: 331005
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 01:14
دولت مکزیک به طور غیرمنتظره اقدام به تغییر دو تن از مقام‌های ارشد خود که مسئول روابط این کشور با آمریکا بوده‌اند، با استناد به فضای ضد مکزیک در مرز دو کشور کرده است.

اتاق خبر - به نقل از خبرگزاری رویترز، کارلوس سودا، که پیش از این کنسول مکزیک در لس آنجلس آمریکا بوده به عنوان سفیر این کشور در آمریکا معرفی شده و پائولو کارنو، مسئول ارشد ارتباطات در دفتر انریکه پنانیتو، رئیس جمهور مکزیک نیز به عنوان معاون آمریکای شمالی وزیر امور خارجه مکزیک منصوب شده است.

با این حال سفیر جدید مکزیک در آمریکا باید از سوی سنای مکزیک تایید شود. کلودیا روییز ماسیو، وزیر امور خارجه مکزیک بعد از اعلام این خبر در مصاحبه‌ای به یک شبکه رادیویی گفت: ما هشدار داده‌ایم که شهروندان ما فضای خصومت آمیزتری را از سوی آمریکا علیه خود احساس می‌کنند.

وی افزود: این لفاظی‌های ضد مکزیک از سوی واشنگتن به ما آشکار کرده که ما باید به شکل متفاوتی عمل کنیم تا این روند ایجاد شده به روابط دو جانبه آسیب نزند.

مقام‌های دولت مکزیک نسبت به ظهور دونالد ترامپ، کاندیدای ریاست جمهوری پیشرو حزب جمهوری خواه آمریکا که چندین بار حملات لفظی علیه مکزیک در طول تبلیغات انتخاباتی‌اش داشته هشدار داده‌اند.

ایسنا

94110

نظرات
ADS
ADS
پربازدید