Performancing Metrics

امکان خریداتوبوس تا ۵ برابر اعتبار مصوب با مدل جدید سرمایه گذاری | اتاق خبر
کد خبر: 331013
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 01:41
معاون شهردار تهران افزایش دو برابری سیستم های هوشمند پایتخت و افزایش ۳ تا ۵ برابری خرید ناوگان اتوبوسی تهران را اولویت های نخست سال ۹۵ حوزه حمل ونقل شهرداری پس از توسعه مترو خواند.

اتاق خبر: جعفر تشکری هاشمی با بیان اینکه امکان مشارکت بخش خصوصی در پروژه های حمل ونقل و ترافیک فراهم شده است که تمایز بسیار چشمگیری بودجه سال ۹۵ نسبت به سنوات گذشته است، گفت: در شهرداری تهران تاکید بر اتمام پروژه های نیمه تمام وجوددارد. این در حالیست که خط۶، ۷ و فرودگاه حضرت امام(ره) در دستور کار است.

وی با اشاره به اینکه مترو همچنان اولویت اول شهرداری تهران است و به لحاظ بودجه نیز بیشترین بخش را در حوزه حمل ونقل عمومی به خود اختصاص داده است، تصریح کرد: توسعه جهشی هوشمندسازی حمل و نقل شهری اولویت دوم ماست که با جذب سرمایه گذاران توسعه دوبرابری سیستم های هوشمند در پایتخت مورد تاکید و برنامه ریزی قرار گرفته است.

معاون شهردار تهران با بیان اینکه وسعت شهر تهران بیش از ۷۰۰کیلومترمربع با ۴۰۰۰کیلومتر شبکه معبر اصلی اعم از بزرگراهی، شریانی درجه یک و دو دارد که نمی توان آن را به روش های انسانی و دستی کنترل کرد، گفت: نظارت هوشمند  و کنترل بر جریان ترافیک در پایتخت بسیار حائز اهمیت است. از اینرو افزایش دو برابری تجهیزات کنترل ترافیک پایتخت را در سال ۹۵ خواهیم داشت که نقش شایانی در نظم بخشی ترافیک تهران و ارتقا فرهنگ ترافیک خواهد داشت.

تشکری هاشمی در ادامه به توسعه حمل ونقل اتوبوسی پایتخت در سال ۹۵ اشاره و تصریح کرد: در سال۹۵ بنا نداریم ناوگان مورد نیاز شهر را خودمان خریداری کنیم بلکه این مهم از طریق بخش خصوصی در مدل جدید سرمایه گذاری محقق می شود.

به گفته وی مشارکت بخش خصوصی در این بخش با مدل جدول زمانی صورت می گیرد و در این مدل تعداد مسافران و حجم تردد نقشی نداشته به این صورت که بر مبنای پیمایش کیلومتر، پول دریافت خواهند کرد.

تشکری هاشمی ادامه داد: بودجه ای بالغ بر ۷۰ میلیارد تومان برای ورود اتوبوس های جدید به ناوگان اتوبوسی پایتخت در نظر گرفته شده که  در این مدل متغیرهای تعداد ناوگان، قیمت پایه هر کیلومتر و میزان پیمایش اتوبوس ها مد نظر قرار می گیرد. به طور واضح تر تعداد اتوبوس ضرب در میزان پیمایش ضرب در قیمت واحد پیمایش باید معادل بودجه مصوب شورای شهر شود.

وی تاکید کرد: بودجه در نظر گرفته شده از سوی شورای شهر در مدل تعریف شده مشارکت بخش خصوصی این امکان را فراهم کرده که ۳ تا ۵ برابر اعتبار مصوب شده ناوگان تامین شود.

معاون شهردار تهران همچنین به نوسازی ناوگان تاکسی پایتخت پرداخت و گفت: با توجه به اینکه بیش از ۱۱ هزار تاکسی فرسوده برای نوسازی ثبت نام کرده اند این مهم حتما در سال جاری محقق می شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید