Performancing Metrics

آیا در سال 2016 زندگی بدون تلفن هوشمند ممکن است؟! | اتاق خبر
کد خبر: 331036
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 03:26
فناوری‌های جدید و به‌خصوص تلفن‌های هوشمند در سال‌های اخیر زندگی اکثر افراد را تحت تأثیر قرار داده‌اند. تلفن‌های هوشمند با پیشرفت‌ها و امکانات خود توانسته‌اند جایگاه خود را در زندگی‌مان پیدا کنند و حتی ما را درگیر خود کنند.

اتاق خبر - بسیاری از ما بدون تلفن هوشمندمان از خانه خارج نمی‌شویم و انجام بسیاری از کارها بدون این گجت همراه برایمان غیرممکن است؛ اما لحظه‌ای تصور کنید اگر در سال 2016 تلفن هوشمند نداشتید چه اتفاقی می‌افتاد و آیا زندگی بدون گوشی هوشمند برایتان ممکن بود؟ در ادامه بررسی می‌کنیم که اگر در سال 2016 قرار بود بدون تلفن هوشمندمان زندگی کنیم با چه مشکلات و چالش‌هایی روبه‌رو می‌شدیم:

ارتباط با دوستان سخت و حتی غیرممکن!

تلفن‌های هوشمند هرچند بسیاری از افراد را به خود وابسته کرده‌اند اما در عوض به کمک آن‌ها می‌توانیم هرلحظه و هر مکانی از حال دوستان، اقوام و عزیزان خود مطلع شویم. درگذشته تنها پل ارتباطی افراد با یکدیگر مهمانی‌های دسته‌جمعی، احوال‌پرسی‌های حضوری و تماس‌های تلفنی و یا نامه‌نگاری بود اما اکنون به کمک شبکه‌های اجتماعی و پیام‌رسان‌ها راه‌های متعددی برای ارتباط با دوستان و اقوام‌مان داریم و تلفن‌های هوشمند این اجازه را به ما می‌دهند تا در هرلحظه‌ای تنها به کمک یک گجت کوچک با دوستان خود در ارتباط باشیم؛ اما اگر این گجت کوچک هوشمند در زندگی ما نباشد باید به روش‌های گذشته متوسل شویم و حتی ممکن است ارتباطمان با برخی از دوستان‌مان قطع و یا غیرممکن شود. مزیت گوشی‌های هوشمند این است که ارتباط‌ها را آسان‌تر کرده و به آن سرعت بخشیده است.

smartphone-sexual-life

بی‌خبری، خوش‌خبری نیست!

پدران و پدربزرگان ما برای اطلاع از اخبار ایران و جهان منابع اندکی داشتند یا باید به باجه فروش روزنامه‌ها می‌رفتند و با خرید روزنامه‌ها و یا مجله‌های مختلف از اخبار مطلع می‌شدند و یا اگر اهل مطالعه نبودند برای اطلاع از اخبار لحظه‌ای دنیا به رادیو و تلویزیون متوسل می‌شدند؛ اما اکنون به کمک گجت‌های همراهی همچون تلفن‌های هوشمند و برنامه‌های موجود در آن روش‌های سنتی کنار گذاشته‌شده و شما می‌توانید به‌راحتی در هر مکان و زمانی از اخبار لحظه‌ای دنیا مطلع شوید. گسترش شبکه‌های اجتماعی دامنه این اطلاع‌رسانی را بیشتر کرده و حتی می‌توانید بدون نیاز به بنگاه‌های خبری (خبرگزاری‌ها و وب‌سایت‌های خبری) از طریق ارتباط با مردم خبرها را بدون واسطه پیگیری کنید. حال اگر دوست دارید در بی‌خبری باشید و پیگیری به‌موقع اخبار برایتان چندان اهمیت ندارد بدون تلفن هوشمند هم می‌توانید زندگی کنید.

Businessfrau mit Smartphone News

خداحافظ دنیا

یکی از موهبت‌هایی که تلفن‌های هوشمند و اینترنت به ارمغان آورده‌اند آسان کردن ارتباط با جهان است. به کمک تلفن هوشمندتان و اینترنت به‌راحتی می‌توانید عقاید و افکار خود را با مردم سراسر دنیا به اشتراک بگذارید و با افراد بسیاری درکشورهای مختلف ارتباط برقرار کنید بدون اینکه محدودیت زمانی و مکانی داشته باشید.

 

mobile

زندگی پرخرج می‌شود!

تلفن‌های هوشمند با امکانات و قابلیت‌های خود زندگی را کم‌خرج‌تر از گذشته کرده است. به کمک گوشی‌های هوشمند خود می‌توانید بدون نیاز به رفت‌وآمد بسیاری از نیازهای خود همچون خرید، خدمات بانکداری، پرداخت قبوض و بسیاری از کارهایی که نیاز به رفت‌وآمد در سطح شهر دارند را در منزل و حتی محل کار انجام دهید. درواقع اگر از تلفن‌های هوشمند درست استفاده کنید می‌توانید در مخارج زندگی صرفه‌جویی کنید؛ اما اگر تلفن هوشمند نداشته باشید احتمالا مجبور هستید بسیاری از این کارها را حضوری و با صرف هزینه و وقت بسیاری انجام دهید. ضمن اینکه اگر بخواهید از خدمات الکترونیک استفاده کنید نیازمند لپ‌تاپ و یا کامپیوتری متصل به اینترنت هستید که آن‌هم در هر زمان و مکانی ممکن نیست.

12-ways-your-smartphone-can-save-you-money-136403258511503901-160108150432

کوله باری سنگین

سال‌های قبل را به یاد بیاورید زمانی که خبری از تلفن‌های هوشمند امروزی نبود بسیاری از ما یک تلفن همراه ساده به همراه داشتیم اما اگر اهل عکاسی بودیم مجبور به حمل یک دوربین در کنار تلفن همراهمان بودیم، اگر به سفر می‌رفتیم باید کوله باری از پلیرهای موسیقی، قطب‌نما یا GPS، دفترچه یادداشت برای ثبت لحظات، لپ‌تاپ، مودم  همراه و… را با خود حمل می‌کردیم اما اکنون به کمک تلفن‌های هوشمند شما یک گجت با تمام این کارآیی را هرروز با خود حمل می‌کنید.

smartphone-apps

هرچند تلفن‌های هوشمند هنوز بر زندگی ما به‌طور مطلق حکومت نمی‌کنند و هنوز در بخش‌های مختلف زندگی ما وارد نشده‌اند اما رفاه و خدماتی که برای ما به ارمغان آورده‌اند قابل‌چشم‌پوشی نیست، هرچند در کنار این مزیت‌ها معایبی نیز دارند اما عملا زندگی در قرن جدید بدون این گجت همراه کمی سخت شده است. اگر شما از آن دسته افرادی هستید که تمام موضوعاتی که مطرح کردیم برایتان اهمیتی ندارد می‌توانید بر وسوسه خرید تلفن هوشمند غلبه کرده و در سال 2016 بدون گوشی هوشمند به زندگی خود ادامه دهید!

نظر شما چیست؟! آیا شما بدون تلفن هوشمندتان می‌توانید زندگی کنید؟

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید