سفير فرانسه به وزارت خارجه اسپانيا احضار شد | اتاق خبر
کد خبر: 331041
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 04:03
دولت اسپانيا روز چهارشنبه در پي حمله روز دوشنبه كشاورزان فرانسوي به كاميون داران اسپانيايي، سفير فرانسه در مادريد را به وزارت امور خارجه فراخواند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ايرنا، خبرگزاري فرانسه از مادريد نوشت: پس از آنكه روز دوشنبه كشاورزان فرانسوي در منطقه مرزي لوبولو در جنوب فرانسه به كاميون داران اسپانيايي حمله ور شدند، دولت اسپانيا، سفير فرانسه را براي پاسخگويي به پاره اي از سئوال هاي در اين زمينه به وزارت خارجه فراخواند.

براساس اين گزارش، گرچه پيش از اين نيز دولت مادريد سفير فرانسه را براي اقدام مشابهي از سوي كشاورزان فرانسوي احضار كرده بود، اما تكرار حوادث مشابه موجب شد، مادريد اين بار موضوع را با جديت بيشتري پيگير شود.

اين درحالي است كه «فردريك رواونت» رئيس اتحاديه تاكستان داران فرانسه هدف از حمله كشاورزان فرانسوي به كاميون داران را اعتراض به رقابت غيرعادلانه (كشاورزان اسپانيايي) با خود عنوان كرد و افزود: ما براي حمايت از محصولات ملي در برابر محصولات كم ارزش وارداتي از اسپانيا و ايتاليا دست به چنين اقدامي زده ايم.

اما اتحاديه باربري و حمل و نقل اسپانيا كه بر فعاليت كاميون داران نظارت مي كند، اعلام كرده است كه پليس فرانسه به راحتي اجازه داد تا كشاورزان آن كشور بتوانند به كاميون داران اسپانيايي حمله كنند.

در ماه ژوئيه (تير) گذشته نيز دولت اسپانيا در اقدامي مشابه به حمله كشاورزان فرانسوي به كاميونداران حمل شير و گوشت اسپانيايي به پاريس اعتراض كرده بود.

كشاورزان فرانسوي كه از واردات بي رويه و كاهش بهاي كالاهاي خود خشمگين هستند، در پنجم مرداد ماه نيز در مرز فرانسه با آلمان، بيش از 500 كاميون باري را بازرسي و كاميون هاي حامل گوشت و پنير خارجي را وادار به بازگشت به كشورشان كردند.

پليس فرانسه، معمولا با كشاورزان معترض، مدارا مي كند.

اين درحالي است كه فرانسوا اولاند، رييس جمهوري فرانسه نيز همان ايام اعلام كرده بود كه پشتيبان كشاورزان است و خواستار نشست ويژه مقام هاي كشاورزي در اروپا براي حل و فصل موضوع شد.

منابع رسمي مي گويند كالاهاي ارزان وارداتي، 10 درصد از مزارع و صنايع كشاورزي فرانسه را در آستانه ورشكستگي قرار داده است.

انتهای پیام/
کد: 94108
نظرات
ADS
ADS
پربازدید