Performancing Metrics

تولید بیش از یک میلیون خودرو در سال ۹۵ | اتاق خبر
کد خبر: 331052
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 05:27
معاون امور صنایع وزارت صنعت ، معدن و تجارت از برنامه افزایش تولید خودرو امسال به نسبت سال ۹۴بر اساس تولید یک میلیون و سیصدو پنجاه هزار دستگاه خودرو خبر داد.

به گزارش اتاق خبر  به نقل از ایلنا، محسن صالحی نیا افزود :  در سال ۹۵ برای صنعت خودرو درچند محور برنامه داریم و به طور خلاصه یکی در رابطه با افزایش تولید نسبت به سال گذشته چه در ارتباط با تحویل نیاز مشتریان ، جایگزینی خودروهای فرسوده و نیز صادرات بیشتر خواهد بود.

معاون وزیر صنعت،معدن وتجارت اضافه  کرد : علاوه بر این پارامترهای کیفی در صنعت خودرو چه به لحاظ اجزا و مجموعه های به کار برده شده و چه به لحاظ شاخصها و ویژگیهای کلانی که خودروها دارند ، برنامه های کیفی سازی مختلف توسط شرکت تعریف شده و در حال پیاده سازی است .

به گفته وی ، علاوه بر این برنامه ها که در رابطه با کیفی سازی و افزایش تولید و افزایش عمر ساخت داخل و برنامه های حمایتی و ایجاد همکاریهای مشترک قطعه سازی هست چیزی که مسلما بعد از رفع تحریمها داریم همکاری با خودرو سازان بزرگ بین المللی است.

صالحی نیا ادامه داد: همکاری شرکتهای ایران با طرفهای خارجی شروع شده است و  یکی از شرکتهای ما با بزرگترین شرکتی که از قبل با ما همکاری داشته قرار داد جوینت ونچر امضا کرده و مدیر عامل و اعضای هیات مدیره آن شکل گرفته است.

وی اظهار کرد : قبلا پلت فرم مشترک تعریف شده و همان پلت فرم قرار هست که با شرکت داخلی ما برای تولید سایر محصولات به کار رود .

معاون وزیر صنعت ، معدن و تجارت پیش بینی کرد :  از یکی دو ماه پایانی سال جاری می توانیم محصولات جوینت ونچر را در بازار داخلی ببینیم که از لحاظ  عمر ساخت داخل ، صادرات به نسبت ۳۰ درصد و کیفیت ، در سطحی است که قابل عرضه به صورت برند و همچنین توسعه ای برای ایجاد فیس لیفت جدید روی آن پلت فرم برای سایر محصولات هست.

صالحی نیا تصریح کرد:  در وزارتخانه هدف گذاری کرده ایم که به هر میزان که ارز مصرف می کنیم به همان میزان ارزآوری داشته باشیم.

وی با اشاره به همکاری شرکتهای بین المللی گفت : سال گذشته بعد از رفع محدودیتهای بین المللی شرکتهای بین المللی به کشورمان آمدند و بازدید و مذاکره کردند و در زمینه های مختلفی اعم از تجهزات نیروگاهی و تجیزات الکترونیک و پتروشیمی وفولاد و بسیاری موارد حضورشرکتها برای همکاری و فروش تکنولوژی و ماشین آلات و .. بوده. اغلب مذاکرات متعددی بوده و منجر به عقد قرار داد و رایزنی و ارزیابی و … شده.

صالحی نیا افزود : قرار دادها در زمینه خودرو ؛ توربینهای کلاس f  ، تجهیزات فولاد ، تجهیزات پزشکی و .. نهایی شده اند و اجرایش حتما به شرایط و توافقات بین المللی بستگی دارد و انشاء اله آثارشان را به مرور ملاحظه خواهیم کرد.

94105

 
 
نظرات
ADS
ADS
پربازدید