عزم جدی هنرمندان و سازمان محیط زیست برای دفاع از حقوق حیوانات | اتاق خبر
کد خبر: 331084
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 08:57
دومین جلسه کارگروه تنظیم آیین نامه اجرایی تبصره پنج مربوط به لایحه ساماندهی حیوانات خانگی و بدون صاحب در محدوده حریم شهرها و شهرکها با حضور هنرمندان فعال محیط زیستی برگزار شد.

اتاق خبر:دومین جلسه کارگروه تنظیم آیین نامه اجرایی تبصره پنج مربوط به لایحه ساماندهی حیوانات خانگی و بدون صاحب در محدوده حریم شهرها و شهرکها ، صبح سه شنبه ۱۷ فروردین ماه با حضور جمعی از هنرمندان حامی محیط زیست و نمایندگان دفاتر تخصصی سازمان حفاظت محیط زیست، در محل دفتر مشارکت های مردمی سازمان حفاظت محیط زیست برگزار شد.

دراین جلسه که علاوه بر نمایندگان دفاتر مرتبط سازمان، نمایندگان هنرمندان حامی حقوق حیوانات از جمله سارا امینی، مریم صانعی، کتایون ریاحی، میترا حجار، نفیسه روشن، کتایون جهانگیری، ماهوراحمدی، فرزانه احمدزاده و سیامک مسعودی و ... نیز شرکت داشتند پس از بحث و بررسی های فراوان، گزارش هایی از مطالعات هنرمندان درباره قوانین مشابه در دیگر کشورهای جهان ارایه شد.

در این جلسه مقرر شد نسخه نخست یا پیش نویس اولیه آیین نامه را خانمها میترا حجار و سارا امینی آماده کرده و در اختیار دیگر اعضا قرار دهند تا در جلسه بعدی که ۲۸ فروردین ماه برگزار خواهد شد، مورد بررسی دقیق تر قرار گرفته و در موعد مقرر به رییس سازمان حفاظت محیط زیست برای طرح در کمیسیون مشترک بین این سازمان و وزارت کشور ارایه شود.

محمد درویش در این جلسه تاکید کرد چنانچه روند این تعامل به خوبی پیش رود، می تواند الگوی بسیار خوبی باشد تا به کمک مردم گام های اساسی تر بعدی را برای حل بحران های محیط زیستی برداریم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید