فریب‌ داور و شیرجه‌های به یادماندنی+عکس | اتاق خبر
کد خبر: 331091
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 09:43
فریب‌داور یا شیرجه برای گمراه کردن داور از جمله ابزار‌هایی است که بازیکنان در هنگام ناکامی مقابل داور به آن متوسل می‌شوند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از خبرگزاری فارس، "دایو "یا شیرجه در محوطه جریمه از جمله ابزارهایی به حساب می‌آید که بازیکنان در هنگام ناکامی مقابل حریف به عنوان ابزاری برای رسیدن به هدف و فریب داور از آن استفاده می‌کنند.

در اینجا به چند صحنه از شیرجه‌های معروف که بازیکنان موفق به فریب داور شدند و در افکار هواداران به جا مانده است اشاره می‌کنیم:

*ریوالدو در دیدار برزیل مقابل ترکیه در جام جهانی 2002 دست خود را جلوی صورتش گرفت و قصد تمارض داشت در صورتی که دست بازیکن حریف به صورت وی برخورد نکرده بود و داور فریب این حرکت را خورد و بازیکن حریف را جریمه کرد.

آرین روبن بازیکن تیم ملی هلند در جام جهانی 2014 مقابل مکزیک در لحظات پایانی در محوطه جریمه پای خود را به مدافع مکزیک گیر داد و یک پنالتی از داور گرفت اما تصویر آهسته نشان داد روبن موفق به فریب داور شده است.

 

در دیدار حساس چلسی - من‌یونایتد در چارچوب FA CUP رونالدو که بین بازیکنان آبی پوش گیر افتاده بود با زیرکی تمام خود را روی زمین انداخت تا داور یک ضربه پنالتی به نفع شیاطین سرخ بگیرد.

یورگن کلینزمن مهاجم اسبق تیم ملی آلمان در دیدار حساس و به یاد ماندنی مقابل آرژانتین در جام جهانی 1990 در حرکتی آکروبات خود را روز زمین انداخت که داور متقاعد به گرفتن خطا شد.

دیگوسیمئونه مربی کنونی اتلتیکو مادرید در جدال حساس آرژانتین و  انگلیس در جام جهانی 1994 با تمارض و اصرار به داور موجبات اخراج دیوید بکام را فراهم کرد.

رودی فولر دیگر مهاجم تیم ملی آلمان نیز در جام جهانی 1990 در دیدار مقابل آرژانتین موفق به فریب داور شد این خطا مدت‌ها مورد توجه رسانه‌های قرار داشت و اظهار نظرهای جالبی در مورد آن شد.

 

در جام جهانی 2014 برزیل" فرد" مهاجم طلایی‌پوشان مقابل کرواسی خود را به گونه نقش زمین کرد که داور چاره‌ای جز اعلام خطا و جریمه شخصی برای بازیکن حریف نداشت.

انتهای پیام/

کد: 94108

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید