حمایت مصر از حل سیاسی بحران سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 331145
تاریخ انتشار: 19 فروردین 1395 - 14:18
سامح شکری مطرح کرد؛
«سامح شکری» وزیر خارجه مصر با بیان اینکه قاهره از حل سیاسی بحران سوریه حمایت می کند، گفت: سفر پادشاه عربستان به مصر از عمیق بودن روابط میان دو طرف حکایت دارد.

اتاق خبر- «سامح شکری» وزیر خارجه مصر با بیان اینکه قاهره از حل سیاسی بحران سوریه حمایت می کند، گفت: سفر پادشاه عربستان به مصر از عمیق بودن روابط میان دو طرف حکایت دارد.

«سامح شکری» وزیر خارجه مصر با اشاره به سفر «ملک سلمان» پادشاه عربستان به این کشور، تصریح کرد: این سفر نشان دهنده عمق روابط میان دو طرف و تاریخی بودن این روابط است.

بر اساس این گزارش، وی همچنین تصریح کرد: این سفر در واکنش به فضاسازی های رسانه ها مبنی بر وجود اختلافات میان ریاض و قاهره در خصوص سوریه، صورت می گیرد.

وزیر خارجه مصر همچنین اظهار داشت: در جریان سفر ملک سلمان به قاهره در خصوص آخرین تحولات منطقه و چالش هایی که در حال حاضر کشورهای عربی با آن مواجه هستند، بحث و تبادل نظر خواهد شد.

سامح شکری در پاسخ به سؤالی پیرامون اختلافات میان مصر و عربستان در خصوص بحران سوریه، اظهار داشت: هیچ اختلافی وجود نداشته و تنها یک هدف استراتژیک میان دو طرف وجود دارد و آن «حل سیاسی» بحران سوریه است.

اظهارات سامح شکری در خصوص اعتقاد دو طرف به حل سیاسی بحران سوریه در حالی است که عربستان سعودی طی حدود 6 سال گذشته از هیچ تلاشی در حمایت مالی و تسلیحاتی از تروریست های تکفیری برای سرنگونی دولت سوریه دریغ نکرده است.

منبع: مهر 

94106 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید